Osmanlı Haritaları Vatikan Yolcusu

Etkinlikler
Bahçeşehir Üniversitesi Medeniyet Araştırmaları Merkezi ve Kültür ve Turizm Bakanlığı işbirliği ile gerçekleşen "Piri Reis’ten Katip Çelebi’ye Osmanlı’nın Dünyaya Bakışı" i...
EMOJİLE

Bahçeşehir Üniversitesi Medeniyet Araştırmaları Merkezi ve Kültür ve Turizm Bakanlığı işbirliği ile gerçekleşen "Piri Reis’ten Katip Çelebi’ye Osmanlı’nın Dünyaya Bakışı" isimli serginin açılışı 30 Kasım’da Türkiye’nin Vatikan Büyükelçiliği’nin ev sahipliğinde yapılacak.

Açılışın ardından Medeniyetler İttifakı Türkiye Eşgüdüm Komitesi Başkanı ve Bahçeşehir Üniversitesi Medeniyet Araştırmaları Merkezi Başkanı Prof. Dr. Bekir Karlığa, Türkiye’nin Vatikan Büyükelçisi Prof. Dr. Kenan Gürsoy ve Başbakanlık Başdanışmanı Doç. Dr. İbrahim Kalın’ın konuşmacı olarak katılacağı bir panel düzenlenecek. Sergide, 16. yüzyılın başında Piri Reis ile başlayan, 17. yüzyılda Katip Çelebi ile devam eden Osmanlı haritacılığına ait 70×100 ebadında 53 harita reprodüksiyonu yer alıyor. Osmanlı haritaları, önümüzdeki günlerde Avrupa, Amerika, Orta Asya ve Ortadoğu ülkelerinde de sergilenecek.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme