Orhan Pamuk ‘Dünya Vatandaşı’

Etkinlikler
Nobel ödüllü yazar Orhan Pamuk, İngiliz kitabevi Waterstones‘un kitap ve eleştiri dergisi Books Quarterly için, gazeteci Mark Lawson‘un sorularını yanıtladı. Bazen ABD’de, bazen de T...
EMOJİLE

Nobel ödüllü yazar Orhan Pamuk, İngiliz kitabevi Waterstones‘un kitap ve eleştiri dergisi Books Quarterly için, gazeteci Mark Lawson‘un sorularını yanıtladı.

Bazen ABD’de, bazen de Türkiye’de yaşadığını söyleyen Pamuk, ‘kendisini sürgünde görmediğini’ belirtti. ‘Türkiye’nin büyük küratörü’ başlıklı yazısında Orhan Pamuk’u Türkiye’nin en büyük ama en tartışmalı yazarı olarak nitelendiren Lawson, röportajı telefonla yaptığını ve Orhan Pamuk’un ABD’nin Massachusetts eyaletinin Boston şehrinde olduğunu öğrenince aklına ‘Pamuk’un sürgünde olup olmadığının geldiğini’ belirtti. Bu konuyu röportajında yazara soran Lawson’a, Orhan Pamuk Harvard Üniversitesinde ders vermek için ABD’de bulunuyorum. Sürgünde değilim. Ara sıra Türkiye’ye dönüyorum, kendimi sürgünde görmüyorum. Zaman zaman Türkiye’de, zaman zaman Amerikan üniversitelerinde, zaman zaman da dünyanın her yerinde yaşıyorum” diye yanıt verdi.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme