‘Öğretmenler Günü’nüz Kutlu Olsun

Etkinlikler
24 Kasım Öğretmenler Günü tüm Türkiye’de okullarda düzenlenen etkinliklerle kutlanıyor. Çeşitli etkinliklerin düzenlendiği günde sabah saatlerinde öğrenciler öğretmenlerini çiçeklerle karşıladı....
EMOJİLE

24 Kasım Öğretmenler Günü tüm Türkiye’de okullarda düzenlenen etkinliklerle kutlanıyor.

Çeşitli etkinliklerin düzenlendiği günde sabah saatlerinde öğrenciler öğretmenlerini çiçeklerle karşıladı.

Ayrıca bugün bir çok şehirde belediyeler öğretmenlere toplu ulaşım araçları ücretsiz yaptı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi de bir ay süresince vapur seferlerini öğretmenlerin ücretsiz kullanabileceğini açıkladı.

GÜNAY: ÖĞRETMENLER YARINLAR İÇİN YATIRIM YAPARLAR

ANKARA – Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, öğretmenlerin, daha güzel bir dünya hedefiyle, gerekli bilgi donanımının yanı sıra çocuklara erdem de kazandırarak yarınlar için en önemli yatırımı yaptıklarını belirtti.

Bakan Günay, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla yayımladığı mesajda, ”bilginin egemen olduğu günümüzde en temel görevin kuşkusuz insandan başlayarak toplumu, hayatı ve dünyayı değiştirme gücü taşıyan öğretmenlere düştüğünü” ifade etti.

Günay, mesajında şunları kaydetti:
”Kendilerine emanet edilen ve ülkemizin en büyük zenginliği olan çocuklarımızı ve gençlerimizi yetiştirmek için yoğun emek sarf eden öğretmenlerimiz, daha güzel bir dünya hedefiyle, gerekli bilgi donanımının yanı sıra çocuklarımıza erdem de kazandırarak yarınlar için en önemli yatırımı yaparlar.

Bu duygu ve düşüncelerle, Başöğretmen Atatürk’ü ve ebediyete intikal etmiş olan öğretmenlerimizi şükran ve rahmetle anıyor, tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”

-GOOGLE’DAN ÖĞRETMENLER GÜNÜ’NE ÖZEL LOGO

Bu arada, dünyanın en büyük internet arama motorlarından biri olan Google’ın Türkiye sayfası, ”www.google.com.tr” adresine girenler, özel tasarımlı logoyla karşılaştı. İmleç logonun üzerine getirildiğinde ”24 Kasım Öğretmenler Günü” yazısı çıkıyor.

Bazı özel günlerde kullanıcılarına farklı logo tasarımlarıyla hizmet veren Google’ın Türkiye’deki kullanıcıları, daha önce Cumhuriyet Bayramı, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı gibi bazı özel günlerde çeşitli özel logolarla karşılaşmışlardı.

”doodle” olarak nitelendirilen bu özel tasarımlı logolar, 1999 yılından itibaren Google’ın kurucuları Larry Page ve Sergey Brin tarafından kullanıldı.

Özel logo uygulamaları, tüm dünya ülkeleri için önemli gün ve tatillere, kültürel olaylara ve tarihte yer alan önemli kişilere bu platformda yer vererek dikkat çekmeyi amaçlıyor.

Ayrıca internet kullanıcıları, bu özel tasarımlı logonun üstüne tıklayarak, o güne, kişiye ve konuya özel daha ayrıntılı bilgiye erişebiliyor.

AA
 

 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme