Nihat Doğan ‘Özlü’ Sözlerini Kitap Yapıyor

Etkinlikler
2010’un en çok konuşulan ünlüleri arasında yer alan Nihat Doğan yeni albüm çalışmalarına devam ederken, bir yandan da 2011’de çıkaracağı, özlü sözlerinden oluşan kitabı için uğraşıyor. Doğ...
EMOJİLE

2010’un en çok konuşulan ünlüleri arasında yer alan Nihat Doğan yeni albüm çalışmalarına devam ederken, bir yandan da 2011’de çıkaracağı, özlü sözlerinden oluşan kitabı için uğraşıyor.
Doğan bu kitabı çıkarma nedenini şu sözlerle açıklıyor: "Sanal alemde benim olmayan sözler benimmiş gibi gösteriliyor. Üstelik sulandırılıp, değiştirilip yayınlanıyor. Madem bu kadar ilgi var, insanlar doğru olanları görsünler ve beni de yanlış tanımasınlar istedim." Kitabında 100’ü aşkın özlü sözüne ve açıklamalarına yer vereceğini söyleyen Doğan şöyle devam ediyor: "Kahvaltıda otururken özlü söz çıkarmıyorum. O an, o duruma uygun bir söz çıkıveriyor ağzımdan. Yaradan ışık gibi gönderiyor. Daha çok ekrandayken oluyor. Bir programa katıldığımda 50 arkadaşım arayıp ‘Nihat yine ne söyledin!’ diyor. Burada Yunus Emre’nin lafını hatırlayabiliriz. ‘Bir ben var bende benden içeri’, ben de şaşırıyorum onu görünce…"

Zekasına göre konuşurum

Doğan sevgilisine böyle özlü sözler sarf edip etmediğiyle ilgili olarak ise "O, birlikte olduğum kişinin zeka ortalamasına bağlı" diyor.

Doğan’ın en beğendikleri

– Nihat Doğan sakal gibidir. Kestikçe daha gür çıkar.
– Senin ruhun, benim ruhumun önünde diz çöker, tövbe ister.
– Biz veliler içerisinde deli, deliler içerisinde veliyiz.
– Biz bir aynayız. Kim bize nasıl bakarsa, bizde kendisini öyle görür.

SABAH

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme