Newyork, İstanbul Fotoğraf Müzesine Geldi

Etkinlikler
Kutvan Proje Grubu tarafından organize edilen ve küratörlüğünü Rana Solaker’in yaptığı  “New Yorker” sergisi Fatih Belediyesi İstanbul Fotoğraf Müzesi’nde açılıyor. Fatih ...
EMOJİLE

Kutvan Proje Grubu tarafından organize edilen ve küratörlüğünü Rana Solaker’in yaptığı  “New Yorker” sergisi Fatih Belediyesi İstanbul Fotoğraf Müzesi’nde açılıyor. Fatih Belediyesi, Amerikan Konsolosluğu Basın ve Kültür Bölümü desteğiyle ortaya konulan serginin açılışı Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir ve ABD’nin İstanbul Başkonsolosu Scott Frederic Kilner tarafından yapılacak. Proje danışmanlığını Dr. Ali Bülent Kutvan’ın yaptığı sergi 8Mayıs- 8Haziran 2012 tarihleri arasında açık kalacak.

Fatih Belediyesi İstanbul Fotoğraf Müzesi, Jamel Shabazz, Daniel Norman, Mustafa Önder, Robert Herman, Joseph Holmes, Otto Schulze, Johnny Panessa, Michael Mundy, Attila Durak ve Craig Feder’den oluşan New York’lu 10 fotoğraf sanatçısının New York içerikli çalışmalarına ev sahipliği yapıyor. Ana teması “Kent Vatandaşlığı olan sergiye katılan fotoğraf sanatçılarının farklı etnik kimliklere sahip olmaları ortak özellikleri olarak dikkat çekiyor.

Milli, dinsel, etnik kimliklerin yanında kent kültürü ve kent aidiyeti etrafında belirlenen yeni bir kimlik, yeni bir birleştirici doku olarak karşımıza çıkan “Kent Vatandaşlığı” kavramı çerçevesinde, sergi süresince Türk ve Amerikalı akademisyenlerin katılacağı  panel ve konferanslar düzenlenecek. Fotoğraf sanatçıları ile küçük gruplar için kent fotoğrafçılığı ile ilgili atölye çalışmalarının da düzenleneceği sergi, Türkiye’ den sonra yılsonu Bakü’ ye götürülecek ve Bakülü sanatseverlerle buluşacak.

TARİH: 08 Mayıs 2012 Salı

SAAT: 18:30

YER: İstanbul Fotoğraf Müzesi, Kadırga Kültür Merkezi
Kadırga Limanı Cad. No: 60 Şehsuvar Bey Mah.
Kadırga – Sultanahmet – İstanbul   T: 0212 458 88 42

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme