Nazım Hikmet 109 Yaşında!

Etkinlikler
Dünyaca ünlü şairimiz Nâzım Hikmet, doğumunun 109. yılında şiirlerle anıldı. İzmir Büyükşehir Belediyesi, İzmir’deki yazar ve şairlerin destekleriyle Kültürpark’ta İzmir Sanat’...
EMOJİLE

Dünyaca ünlü şairimiz Nâzım Hikmet, doğumunun 109. yılında şiirlerle anıldı. İzmir Büyükşehir Belediyesi, İzmir’deki yazar ve şairlerin destekleriyle Kültürpark’ta İzmir Sanat’ın bahçesinde bulunan Nâzım Hikmet Anıtı’nda Nâzım dostlarını bir araya getirdi. İzmirli yazarlar, şairler ve tiyatrocular Nâzım Hikmet şiirleri okuyarak anılarını paylaştılar.

Anma programında bir konuşma yapan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Nâzım Hikmet’in dünyaya bir armağan olduğunu söyleyerek, “Türkçe’nin en büyük şairi, aşkın ve yurtseverliğin bayraktarı, barışın ve özgürlüğün büyük insanı olan Nâzım Hikmet, insanlık bahçesine bu topraklardan armağan edilmiştir. Onunla ne kadar övünsek azdır” dedi.

Konuşmasında, Nâzım Hikmet’in “Hoşçakalın Dostlarım” isimli şiirini de okuyan Başkan Kocaoğlu, “Ne kadar reddedilirse edilsin, ne kadar yok sayılırsa sayılsın, ne kadar suçlanırsa suçlansın, hayat göstermiştir ki, siz Nâzım Hikmet’siz yapamazsınız” dedi.

GENCO ERKAL’DAN ŞİİRLER
İsmet İnönü Kültür Merkezi’nde gerçekleşen programda ünlü tiyatrocu Genco Erkal da, Nâzım Hikmet şiirlerinden derlediği tek kişilik dinletisi ile sahnedeydi. Nazım’ın birbirinden güzel şiirlerini konuklarına okuyan Genco Erkal, İzmirliler’den büyük alkış aldı.

AHT

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme