Nalmes, Türkiye’ye Geliyor

Etkinlikler
Rusya Federasyonu Adigey Cumhuriyeti Devlet Akademik Halk Dansları Topluluğu Nalmes, 40 kişilik dans grubu ve dev orkestrasıyla yapacağı Türkiye turnesine Antalya’dan başlayacak. Rusya Federasyo...
EMOJİLE

Rusya Federasyonu Adigey Cumhuriyeti Devlet Akademik Halk Dansları Topluluğu Nalmes, 40 kişilik dans grubu ve dev orkestrasıyla yapacağı Türkiye turnesine Antalya’dan başlayacak.

Rusya Federasyonu Adigey Cumhuriyeti Devlet Akademik Halk Dansları Topluluğu Nalmes, 23 Eylülde Antalya Konyaaltı Açıkhava Tiyatrosunda başlayacak Türkiye turnesinde Ankara, İstanbul başta olmak üzere 10 ilde gösteri yapacak.

75 yıllık tarihi boyunca başta Moskova, St. Petersburg olmak üzere Orta Doğu, Avrupa ve Amerika’da festival ve konserlere katılan dans grubu Nalmes, Kafkas halklarının tarihsel – toplumsal sürecinin bir ürünü olarak, 1936 yılında Krasnodar Filarmoni Okulunda okuyan Kafkasyalı gençlerin girişimi ile başlayan uzun ve zorlu bir süreçten sonra kuruldu.

Kafkas Dernekleri Federasyonu’nun katkılarıyla Türkiye’de gösteriler yapacak topluluğun kullandığı kostümler, sergilenen dansların dönemleri göz önüne alınarak ciddi bir tarihsel ve kültürel çalışmanın eseri. Gösteri boyunca kullanılan geleneksel Kafkas kıyafetleri, seyredenler için dans ve müzik eşliğinde bir defile havası yaratıyor.
 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme