Müzede Dev Bebek Evi

Etkinlikler
Şair Sunay Akın tarafından 23 Nisan 2005 yılında açılan İstanbul Oyuncak Müzesi, 6. kuruluş yıldönümünde çok özel bir eseri İstanbullular’la paylaşıyor. Avrupa’daki şatoların, konakların o...
EMOJİLE

Şair Sunay Akın tarafından 23 Nisan 2005 yılında açılan İstanbul Oyuncak Müzesi, 6. kuruluş yıldönümünde çok özel bir eseri İstanbullular’la paylaşıyor. Avrupa’daki şatoların, konakların odalarını süsleyen eşyaların minyatürlerinden oluşan bebek evi, 23 Nisan’da ziyarete açılacak.

Günümüze ulaşan bebek evlerinin en büyük ve en zengin örneklerinden olan eser, 1890 yılında Almanya’da yapıldı. 1.75 boyunda, 4 kat ve 8 odadan oluşan bebek evi duvar kağıtları, kartonpiyerleri, mobilyaları ve eşyalarıyla tek başına bir müze gibi görenleri büyülüyor.

ÜCRETSİZ GEZİ
23 Nisan Pazar günü çocuklar bu müthiş eseri görmenin yanı sıra ‘Topaç Çevirme Atölyesi’, ‘Halka Oyunu’ ve ‘Çivili Futbol’ aktivitelerine katılma fırsatı da bulacaklar. Binlerce oyuncağın yer aldığı İstanbul Oyuncak Müzesi’ni tüm çocuklar saat 15.00’e kadar ücretsiz gezebilecek.