Muhsin Ertuğrul Sahnesi Açılıyor

Etkinlikler
Harbiye Kongre Vadisi projesi kapsamında yenilenen Muhsin Ertuğrul Sahnesi, ‘Sahnelerimizi yıktırmayacağız’, ‘Yıkılıp yerine cami yapılacak’ gibi birçok eyleme, daha da ötesind...
EMOJİLE

Harbiye Kongre Vadisi projesi kapsamında yenilenen Muhsin Ertuğrul Sahnesi, ‘Sahnelerimizi yıktırmayacağız’, ‘Yıkılıp yerine cami yapılacak’ gibi birçok eyleme, daha da ötesinde sanatçıların tepkisine neden olmuştu. Türkiye’de teknolojik olarak bütün birimleriyle tamamlanmış bir tiyatro sahnesi olarak hizmet verecek olan mekanın yeni haliyle nasıl tepkilere yol açacağı ise merak konusu.

Açılış gününde Muhsin Ertuğrul Tiyatrosu‘nun başlangıcından günümüze kadar olan evresi küçük bir belgesel olarak gösterilecek. Keşanlı Ali Destanı ile kapılarını aralayacak ve 600 kişilik seyirci kapasitesine sahip olan mekan, 17 milyon TL’ye mal oldu. Döner sahne ve orkestra çukuruna sahip sahnede, akustik özellikli ahşap kaplamalar, özel ses, ışık ve görüntü sistemleri, ayrıca özel mekanik sistemler bulunuyor. 11 adet idari, 6 adet sanatçı odası bulunan tiyatronun odalarında, makyaj bankoları, tuvalet ve duşlar da yer alıyor. 

Salon içerisinde kurulan seslendirme sistemi de salonda yapılacak her türlü etkinliğe cevap verebilecek şekilde dizayn edildi. Salonda canlı müzik şovları, opera ve tiyatro gösterileri, dolby dijital surround sinema gösterimleri, seminer, kongre ve her türlü toplantı etkinlikleri yapılabilecek.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme