‘Mozaik’i ABD’ye O Anlatacak!..

Etkinlikler
Mozaik sanatı alanında yaptığı çalışmalarla dünyada adından sıkça söz ettiren mozaik sanatçısı Süha Semerci, Amerika’da düzenlenen uluslararası mozaik sempozyumuna katılarak, eserleri ve sunumuy...
EMOJİLE

Mozaik sanatı alanında yaptığı çalışmalarla dünyada adından sıkça söz ettiren mozaik sanatçısı Süha Semerci, Amerika’da düzenlenen uluslararası mozaik sempozyumuna katılarak, eserleri ve sunumuyla Türkiye’nin mozaik kültürünü tanıtacak.

Konuya ilişkin yapılan açıklamada, Society of American Mosaic Artists (SAMA) tarafından ABD’nin Chicago kentinde düzenlenen uluslararası sempozyuma mozaik sanatçısı Süha Semerci‘nin davet edildiği belirtildi.

Açıklamada, Semerci’nin sempozyumda, Türkiye’nin mozaik kültürünü, eserleri ve sunumuyla tanıtacağı ifade edilerek, 17-21 Martta düzenlenen sempozyum ve sergiye tüm dünyadan çok sayıda sanatçı ve akademisyenin katılacağı kaydedildi.

Konuyla ilgili olatak Semerci:

”Amerika’daki sempozyumda dünyanın dört bir yanından gelen akademisyen ve sanatçılara bir sunum yapacağım. Tüm dünya eserlerimi ve Anadolu kültürünü daha yakından tanıyacak. Türkiye’yi mozaik sanatında şu an temsil eden tek sanatçı benim. Keşke bu alanda devlet öncü olabilse, yeni sanatçılar yetişse ve ülkemizi hak ettiği konuma yükseltebilsek.
Gaziantep’teki yenileme çalışmalarının ardından Türkiye, dünyanın en büyük mozaik müzesine sahip olacak. Antakya, Şanlıurfa, Adana, İstanbul gibi şehirlerimizdeki eserlerin, niteliği ve zenginliği bakımından dünyada eşi benzeri yok. Yeni kazılarla birlikte ortaya çıkan eserler de eklendiğinde Türkiye adeta bir mozaik cenneti oldu. Fakat Türkiye’nin sahip olduğu potansiyeller yeterince tanıtılamıyor. Sahip olduğumuz değerler yabancıların elinde olsa milyonlarca turist çekilir. Tunus’taki mozaik müzesini her yıl bir milyona yakın turist ziyaret ediyor.
” dedi.

Süha Semerci, katılacağı çeşitli etkinliklerin ardından, Chicago Mozaik Okulundaki etkinliklere de katılacak.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme