Minifest Başladı

Etkinlikler
İstanbul Kültür Sanat Vakfı’nın gelenekselleşen çocuk şenliği Minifest, 2 bine yakın öğrencinin katılımıyla bugün başladı. İstanbul Kültür Sanat Vakfı’nın geleneksel hale delen Çocuk Şenli...
EMOJİLE

İstanbul Kültür Sanat Vakfı’nın gelenekselleşen çocuk şenliği Minifest, 2 bine yakın öğrencinin katılımıyla bugün başladı.

İstanbul Kültür Sanat Vakfı’nın geleneksel hale delen Çocuk Şenliği Minifest, bugün başladı. Kadıköy Belediyesi’yle işbirliğinde ve İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti Ajansı’nın desteğiyle düzenlenen Minifest, birçok sanat dalıyla renklendirilmiş birbirinden eğlenceli etkinlikleriyle çocuklara sürprizler yapmaya hazırlanıyor.

Bu sabah, İKSV’nin İstanbul Tiyatro Festivali Direktörü Prof. Dr. Dikmen Gürün’ün ev sahipliğinde gerçekleştirilen Minifest’in açılışına, Kadıköy Belediye Başkanı Selami Öztürk ve İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti Ajansı Genel Sekreteri Yılmaz Kurt da katıldı. 
 
İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti Ajansı’nın desteğiyle, ücretsiz olarak gerçekleştirilen Minifest’in ilk gün konukları arasında, IKSV ve Milli Eğitim İl Müdürlüğü işbirliğiyle belirlenen 11 pilot okul ve 6 vakıftan 2 bine yakın öğrenci vardı.   

6 Haziran Cumartesi akşamına kadar, iki gün boyunca 10.00–17.00 saatleri arasında devam edecek olan Minifest’te,  3–12 yaş arasındaki çocuklar için Özgürlük Parkı’nın değişik köşelerinde plastik sanatlardan dansa, sanatın tüm dallarıyla iç içe olacakları birbirinden eğlenceli atölye çalışmaları ve sürpriz gösteriler yer alıyor.

Minifest, parkın değişik alanlarına yayılmış olan dev heykeller ve çeşitli kukla atölyelerine, plastik sanatlardan origamiye, danstan tiyatroya ve müziğe kadar uzanan hareketli ve rengârenk bir dünya sunacak.

www.iksv.org/minifest

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme