Metrodaki Bu Sergiyi Kaçırmayın

Etkinlikler
Divriği Kültürünü Yaşatma ve Tabiatını Koruma Derneği’nin öncülüğünde açılan sergi kapsamında 1- 10 Kasım tarihlerinde sergilenecek olan fotoğraflar, sergiyi gezenler tarafından büyük ilgi toplu...
EMOJİLE

Divriği Kültürünü Yaşatma ve Tabiatını Koruma Derneği’nin öncülüğünde açılan sergi kapsamında 1- 10 Kasım tarihlerinde sergilenecek olan fotoğraflar, sergiyi gezenler tarafından büyük ilgi topluyor. Fotoğrafa 1985 yılında amatör bir şekilde başladığını ifade eden Güldalı, Divriği’nin tarihi, kültürü, yaban hayatı ve botanik çeşitleriyle keşfedilmeyi bekleyen bir hazine olduğunu, fotoğrafları aracılığıyla bu hazineyi gün ışığına çıkarmayı amaçladığını söyledi. Halihazırdaki serginin, Divriği üzerine 12’inci sergisi olduğunu, günlük bin 500’e yakın sanatseverle buluştuğunu ifade eden Güldalı, özetle şunları söyledi:

“İstanbul, Antalya, Ankara başta olmak üzere çeşitli kentlerde sergi açtım. Amacım, Türkiye insanına Divriği’yi tanıtmak ve dikkat çekmek. Sergiyi gezenlerin arasında bulunan Divriğililer dahil, yaşadıkları yerin güzelliklerini bilmiyor olduklarını itiraf ediyorlar. Diğer yandan Divriği üzerine açtığım bu sergiler, birçok fotoğrafçının bölgeye akın etmesine neden olddu. bu durum, bölgemizin görece tanınmasını sağladı”

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme