Mehmet Akif Ersoy anıldı

Etkinlikler
Haber: Hüseyin Güneş Fotoğraf galerisi için bu linki kullanabilirsiniz. Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi tarafından düzenlenen, Bayrampaşa, Eyüp ve Üsküdar ilçelerinden ilköğretim ve ortaöğretim öğrenci...
EMOJİLE

Haber: Hüseyin Güneş

Fotoğraf galerisi için bu linki kullanabilirsiniz.

Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi tarafından düzenlenen, Bayrampaşa, Eyüp ve Üsküdar ilçelerinden ilköğretim ve ortaöğretim öğrencilerin yanı sıra Bayrampaşa Gençlik Merkezi (BAYGEM)’de eğitim gören öğrencilerin de katıldığı anma töreninde Kuran-ı Kerim ve Mehmet Akif’in şiirleri okundu. Burdur’daki Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi kampüsünden getirilen toprak Akif’in kabrine döküldü.

İstiklal Marşı Şairi Mehmet Akif Ersoy’un Edirnekapı Şehitliği’ndeki mezarı başında düzenlenen anma programına, Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Gökay Yıldız, İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Muammer Yıldız, Eyüp Belediye Başkanı İsmail Kavuncu, üniversite öğretim üyeleri ile İstanbul’un çeşitli ilçe okullarından öğrenciler katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından anma programında konuşan Mehmet Akif Üniversitesi Rektörü Gökay Yıldız, "O milletimizin yüce gönlünde çok özel ve seçkin bir yer almıştır. Bu yerini sonsuza dek koruyacaktır."  dedi. Konuşmasının devamında Yıldız, "Üniversite senatosu olarak bugün burada bulunmanın tarif edilemez derin duyguları içerisindeyiz. Adına kurulmuş bir üniversitenin mensupları olarak onun manevi huzurunda saygıyla eğiliyor ve rahmetle anıyoruz." diye konuştu.

İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Muammer Yıldız’ın da kısa bir konuşma yaptığı anma programında bir öğrenci Akif’in şiirini okurken, İstanbul İmam Hatip Lisesi’nden görme engelli bir öğrenci de Kuran-ı Kerim okudu.

"Bir Aksiyon İnsanı Olarak Mehmet Akif"

Bayrampaşa Gençlik Merkezi (BAYGEM) tarafından düzenlenen başka bir programda ise "Bir Aksiyon İnsanı Olarak Mehmet Akif" konulu seminer düzenlendi. Yücel Çakmaklı Kültür Salon’unda düzenlenen etkinlikte Talha Uğurluel Mehmet Akif Ersoy’un hayatı bütün ayrıntılarıyla anlatıldı.

Orta öğretim öğrencilerin yoğun katılımının olduğu program Talha Uğurluel’in Mehmet Akif Ersoy’un 11 yıl gurbette kaldığı Mısır’daki evinin önünde çekilmiş görüntüleriyle başladı.

Talha Uğurluel, Mehmet Akif’in hayatından fotoğraf kareleriyle her yönün örnek alınması gerektiği konusunda öğrencileri bilgilendirdi.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme