Malkoçoğlu, Polat’ı Yerden Yere Vurdu

Etkinlikler
Arkın, Türk toplumunun sinemada bir kahramana ihtiyacı olduğunu belirterek “Çatık kaşla kahraman olunmaz. Adam 4 yıldır kaşlarını çatarak milyarlar kazandı. Vücudunu odun gibi kullanıyor, tavsiy...
EMOJİLE

Arkın, Türk toplumunun sinemada bir kahramana ihtiyacı olduğunu belirterek “Çatık kaşla kahraman olunmaz. Adam 4 yıldır kaşlarını çatarak milyarlar kazandı. Vücudunu odun gibi kullanıyor, tavsiyem bir karate kursuna gitsin” dedi.

Yeşilçam’ın ünlü isimlerinden Cüneyt Arkın, Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın’ı makamında ziyaret etti. Samimi bir ortamda gerçekleşen ziyarette, konu bugünkü Türk sinemasına gelince Cüneyt Arkın, sözünü esirgemedi.

Türk sinemasına bugüne kadar 187 tane film kazandırdığını anlatan ünlü sanatçı, “Ben bir kahramandım ve insanların gönlünde hala öyleyim” dedi.

Günümüzde Türk sinemasının bir kahramanı bulunmadığını anlatan Arkın, Türk toplumunun sinemada bir kahramana ihtiyacı olduğunu, fakat zamane sanatçıları arasında bu özellikleri taşıyan bir karakterin bulunmadığını söyledi.

Malkoçoğlu’nun hedefinde ise Kurtlar Vadisi’nin Polat Alemdar’ı Necati Şaşmaz vardı. Malkoçoğlu, Battal Gazi, Kara Murat karakterlerinin insanların hafızasında derin bir yer edindiğini anlatan Cüneyt Arkın, “Polat Alemdar… Adamın kaşları sürekli çatık. Çatık kaşla 4 yıldır milyarlar kazanıyor. Ayrıca vücudunu da odun gibi kullanıyor. Kendisine tavsiyem bir an önce bir karate kursuna yazılsın. Tekvando ya da eskrim de olabilir. O zaman mimiklerine daha iye hükmedebilir” diye konuştu.
Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın da Türk sineması deninle akla gelen ilk isimlerden birisinin Cüneyt Arkın olduğunu söyledi. Aydın, “Malkoçoğlu’nu, Battal Gazi’yi, Kara Murat’ı bilmeyen yok. Bu karakterler ilelebet Türk sinemasının kahramanları olarak yaşayacaklardır” dedi. 

Ziyaretin sonunda, ünlü sanatçı Cüneyt Arkın ile Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın her Zeytinburnu’na gelişinde evinde ziyaret ettiği ve kendisine “İbo” diyerek çağırdığı, down sendromlu İbrahim Ertepe’nin karşılaşması ilginç görüntülerin yaşanmasına neden oldu. İbo’nun  Arkın’a yumrukla selam vermesi gören herkesi hem duygulandırdı hem de güldürdü.