Londra Filarmoni İstanbul’da!

Etkinlikler
Kuruluşundan bu yana geçen yetmiş sekiz yılda, en saygın şef ve solistlerle çalışan, günümüzde de dünyanın en iyi orkestralarından biri olarak kabul edilen Londra Filarmoni Orkestrası, bu akşam saat 2...
EMOJİLE

Kuruluşundan bu yana geçen yetmiş sekiz yılda, en saygın şef ve solistlerle çalışan, günümüzde de dünyanın en iyi orkestralarından biri olarak kabul edilen Londra Filarmoni Orkestrası, bu akşam saat 20.00’de İş Sanat Sahnesi’nde olacak.

ŞEF VLADİMİR JUROWSKI
İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti Ajansı’nın katkılarıyla gerçekleşecek konser için İş Sanat’a konuk olacak orkestranın şefliğini, Londra Filarmoni’yi pekçok canlı kayıtta yöneten, 2003’de orkestranın konuk şefliğine getirilen, 2007’den bu yana ise daimi şefliğini sürdüren Vladimir Jurowski üstleniyor. Şefin kontratı, başarılı performansı nedeniyle orkestra tarafından 2014-2015 sezonuna kadar uzatıldı.

Konserin solisti ise Türk klasik müzikseverlerin yakından tanıdığı piyanist Hüseyin Sermet. Liszt’in solo eserleri ve Schubert’in oda müziği eserlerinden oluşan albümleriyle ödüller kazanan; Ravel’in solo piyano eserlerinden oluşan ilk kaydıyla Diapason d’Or ödülüne layık görülen Sermet, virtüözitesi ve içten müzikal yorumuyla tanınan bir sanatçı.

PROGRAM
■ Mendelssohn, Senfoni No. 5, Op. 107, Re minör
■ Beethoven, Piyano Konçertosu No. 4, Op. 58, Sol Majör
■ J. Brahms, Senfoni No. 4, Op. 98, Mi minör

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme