Kum Heykel Festivali Başlıyor

Etkinlikler
Uluslararası Kum Heykel Festivali’nde11ülkeden 40 heykeltıraş, bu yıl mitoloji temalı heykeller yapıyor. İlk iki sergilenişinde büyük ilgi gören kum heykeller, bu yıl da  Antalya Lara Beach...
EMOJİLE

Uluslararası Kum Heykel Festivali’nde11ülkeden 40 heykeltıraş, bu yıl mitoloji temalı heykeller yapıyor.
İlk iki sergilenişinde büyük ilgi gören kum heykeller, bu yıl da  Antalya Lara Beach’te sergilenecek. 2006’da "Anadolu Efsaneleri", 2007’de "Binbir gece" temalarını işleyen Uluslararası Kum Heykel Festivali’nin bu yılki konusu "Mitoloji" olarak belirlendi. 

Dünyanın en önemli mitolojik olay ve kahramanlarının yer aldığı 40 temadaki 100 heykeli, 11 ülkeden 40 heykeltıraş yapıyor. Mısır, Yunan, Astek, İskandinav, Japon ve Çin mitolojilerinin canlandırıldığı Uluslararası Kum Heykel Festivali’nde Türklerin "Ergenekon Efsanesi" de yer alıyor. 5 bin ton kum ile yapılan heykeller, Haziran’ın ilk haftası görücüye çıkacak. Önceki 2 festivali 300 bin kişinin ziyaret ettiğini söyleyen Sandland Genel Direktörü Cem Karaca, bu yıl 500 bin kişiyi beklediklerini söyledi. Daha çok heykel yapmak istediklerini ancak temiz kum bulamadıklarına vurgu yapan Karaca, "Eksi kumları temizleyip tekrar kullanıyoruz" diye konuştu. Festivalin ana sponsorluğunu Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Antalya Belediyesi yapıyor.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme