Kitaplardan Bir Dünya Kurduk

Etkinlikler
İnternet üzerinden küçük bir ekiple yola koyulan kitaphaber.net sitesi bu gün 2 yılı ardında bırakmış olmanın ve 4.000’e yaklaşan kitap tanıtım/değerlendirme yazısıyla kitapkurtlarına, araştırma...
EMOJİLE

İnternet üzerinden küçük bir ekiple yola koyulan kitaphaber.net sitesi bu gün 2 yılı ardında bırakmış olmanın ve 4.000’e yaklaşan kitap tanıtım/değerlendirme yazısıyla kitapkurtlarına, araştırmacılara, öğrencilere, öğretmenlere, kitaba işi düşen herkese kaynak sağlama konusunda büyük katkılar sunarak yoluna devam ediyor.

Birinci yılındaki hedefi çeşitli yerlerde ve gazetelerde yazılmış olan kitap yazılarını toplamaktı. İkinci yılında sağlam bir ekip çalışması ile öz kaynak olarak hazırladığı yazılarla daha güzel işler yapmaya başladı. Bu güne kadar birçok yayınevinin kitaplarını okuyuculara tanıtan ve okuyucuların kitapları alırken nelere dikkat etmesi gerektiği konusunda yazarların yazdığı kitap yazılarıyla yol gösterici olan kitap haber çıkardığı bültenlerle de insanlara kitaplar konusunda hizmet vermeye devam ediyor.
Bu güne kadar seri olarak tamamlayıp bülten haline getirdiği 7 dosyasıyla yoluna devam ediyor. Çıkan bültenler: İlk bülten çalışması Dublörün Dilemması ve Korkma Ben Varım romanlarının yazarı Murat Menteş üzerine yapıldı. İkinci bülten Sur Kenti Hikâyeleri ve Kovulmuşların Evi kitaplarının yazarı olan Ali Ayçil üzerine yapıldı. Üçüncü bülten yeni çıkan Bir Adam Girdi Şehre Koşarak kitabının yazarı Tarık Tufan üzerine diğer sayılar da İbrahim Tenekeci, Ali Ural ve Süleyman Çobanoğlu üzerine yaparak toplamda 6 bülten yayınlandı. Son bültenini ise edebiyat kulesinin sağlam kalelerinden olan Nuri Pakdil üzerine yaparak güzel bir işe imza attı.

Yazarlara ve Yayınevlerine Çağrı
Rasim Özdenören, Nuri Pakdil, İsmet Özel gibi 10’dan fazla eserleri olan yazarlar için hazırlanacak olan bültenler için bu konuda işbirliği isteyen kitaphaber elinde bu yazarlara ait kitap yazıları bulunan herkese açık zarf teklif göndermektedir. Özellikle daha önce yazılmamış kitaplar hakkındaki yazılar olması kaynak sağlama konusunda bizler için daha faydalı olacaktır.

Yayınevlerine ve yazarlara çağrı yapan kitaphaber özellikle yayınevlerinin kaynak sunması bakımından kendilerine destek olmalarını bekliyor. Yayınevlerinden ricaları, değerlendirilmelerini istedikleri kitaplarından veya yeni çıkan kitaplarından verilen adreslerle iletişim geçip destek olmalarıdır.
‘’Gönderdikleri kitaplar, yeni çıkan ve bize ulaşan kitaplar bölümümüzde bize ulaşanlar olarak ayrıma tabi tutulmadan yayınlanacaktır. Editörlerimiz tarafından okunan kitaplar hakkında kitap tanıtım ve eleştiri yazıları ise perdeypey kitaphaber.net sitemizde ve kitaphaber.org dergimizde yayınlanacaktır.’’

http://www.kitaphaber.net
İletişim: bilgi@kitaphaber.net
             editor@kitaphaber.net

 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme