kitap-lık’tan ‘YKY Şiir Yıllığı’

Etkinlikler
Aylık edebiyat dergisi "kitap-lık"ın Şubat sayısıyla birlikte YKY Şiir Yıllığı 2009 armağan ediliyor. Bâki Asiltürk’ün hazırladığı yıllık, şiirimizin 2009’daki görüntüsünü,...
EMOJİLE

Aylık edebiyat dergisi "kitap-lık"ın Şubat sayısıyla birlikte YKY Şiir Yıllığı 2009 armağan ediliyor. Bâki Asiltürk’ün hazırladığı yıllık, şiirimizin 2009’daki görüntüsünü, geniş bir şiir seçkisiyle birlikte veriyor.

Günlükleri, anlatıları, romanı, yolculuk anıları, tiyatro oyunları, eleştirileri, konferansları, tutum ve davranışlarıyla André Gide üstüne kapsamlı bir dosya derginin bu sayısında dikkat çekiyor. “Klasiklerin en moderni” olarak anılan Gide, Türkçede ilk kez böyle bir çerçeve içinde tanıtılıyor: André Gide, Antoine Adam, Louis Martin-Chauffier, Jean Grenier, Alain Goulet, Robert Mallet, Roland Barthes, Tahsin Yücel, Sema Rifat, Oğuz Demiralp, Jean-Claude Perrier, Mehmet Rifat dosyaya katkı verenler.

John Berger denemesi, Uğur Kökden günlüğü, Mehmet Erte, Nalan Karaduman ve Ethem Alpaydın öyküleri, Hulki Aktunç, Ebubekir Eroğlu, Sina Akyol, Haydar Ergülen, Lâle Müldür, Mustafa Ziyalan, Ömer Erdem, Tamer Gülbek şiirleriyle "kitap-lık" dergisindeler.

"kitap-lık", iyi edebiyatın adresi olmayı sürdürüyor.

kitap-lık 135 – Şubat 2010
96 sayfa + YKY Şiir Yıllığı 2009
7,5 TL

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme