Kıtalararası İmza Günü

Etkinlikler
Amerikalı yazar David Carnoy ile yapılan online imza günü, yazarla okuyucu arasında kıtalararası ilk buluşmayı sağladı. 17 Aralık Cuma günü gerçekleşen etkinlikte, Microsoft’un en güncel birleşi...
EMOJİLE

Amerikalı yazar David Carnoy ile yapılan online imza günü, yazarla okuyucu arasında kıtalararası ilk buluşmayı sağladı.

17 Aralık Cuma günü gerçekleşen etkinlikte, Microsoft’un en güncel birleşik iletişim teknolojileri kullanılarak New York- İstanbul arasında sağlanan bağlantıyla, ‘Neşter Müziği’nin yazarı David Carnoy’un görüntüsü dev ekrana yansıtıldı. Böyle bir etkinliği daha önce yapmış bir yayınevi olmadığını düşünen yazarla, okurlarının yüz yüze geldiği online imzada, binlerce kilometre uzaklığa rağmen her bir okuyucu, hem David Carnoy’la sohbet etme hem de kitabını imzalatma olanağı yakaladı. New York’da yaşayan yazara önceden gönderilen kitaplar, okuyucuların sohbet sırasında yazardan kendi adlarına imza almalarını sağladı. David Carnoy tarafından imzalanan kitaplar, Can Yayınları’nca okurlara gönderilecek.
 
VAN’DAKİ BİR OKURU, MARQUEZ’LE YÜZYÜZE GETİREBİLME HAYALİ
Yazarla okuyucuyu buluşturmanın önemini vurgulayan ve bu amaçla yeniliklerden yararlandıklarını belirten yayınevi Satış Pazarlama Müdürü Ali Granit, İstanbul’dan sonra Türkiye’nin farklı illerinde de online imza ve söyleşileri tekrarlayacaklarını söyledi:

"Birçok yerde yazarla okuru bir araya getirme fırsatı bulamıyoruz. Özellikle yabancı yazarların sık sık Türkiye’ye gelme ve okuru görme olanağı olmuyor. Okurun çok sevdiği yazarla tanışmak istemesi ne kadar doğalsa, yazar da okurunu tanıma şansı arıyor. İlk defa New York ve İstanbul’u bir araya getirerek sağladığımız bu imkanı Anadolu’ya da taşımanın başlı başına bir hizmet olacağını düşünüyoruz. Artvin, Malatya ya da Van’daki bir okuru Marquez’le, Llosa’yla ya da Paulo Coelho’yla yüzyüze getirebilme hayalini kuruyoruz. Can Yayınları’nın tıpkı edebiyat yayıncılığında olduğu gibi tanıtım pazarlama yöntemlerinde de sektöre öncülük ettiğinin okurlar tarafından fark edildiğini görüyoruz. Bu girişimlerin, okuruyla, yazarıyla, yayıneviyle bütün sektörün önünde yeni ufuklar açacağını umuyoruz. Tüm bunların yanı sıra, Neşter Müziği okuyucuları için düzenlediğimiz online imza gününde, bağlantının bu kadar başarılı gerçekleşmesini sağlayan Microsoft’a da katkılarından dolayı ayrıca teşekkür ederiz."

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme