Keribar’dan ‘Farklı Yaklaşımlar’

Etkinlikler
Türk fotoğraf sanatının usta isimlerinden İzzet Keribar "Farklı Yaklaşımlar" isimli fotoğraf sergisiyle Amerikan Hastanesi Sanat Galerisi‘nde. Sanatçının son üç yılda çektiği fotoğrafl...
EMOJİLE

Türk fotoğraf sanatının usta isimlerinden İzzet Keribar "Farklı Yaklaşımlar" isimli fotoğraf sergisiyle Amerikan Hastanesi Sanat Galerisi‘nde.

Sanatçının son üç yılda çektiği fotoğraflarından oluşan sergide 40 eser yer alıyor. Keribar, ‘Farklı Yaklaşımlar’ isimli sergisinde alışılagelmiş fotoğraf üslubunun dışına çıkıyor. Özellikle son yıllarda bu üslupla üretmeye ağırlık veren sanatçı, sergide 40 fotoğrafına yer veriyor. Keribar, sergide ve fotoğraf albümünde yer alan fotoğraflarına ilişkin, "Bu sergideki görüntüler, dünyaca ünlü modern sanat müzelerinde ve pek çok önemli sanatsal etkinlikte çekildi. Amacım, teşhir edilen eserlerle ya da yapılarla, o anda orada bulunan veya oradan geçenler arasındaki bağı, ilişkiyi yakalamak, hatta bu ilişkiyi fotoğrafla bizzat kurmaktı.

Bazen bir bakış, bir duruş ya da bir siluet, bir gölge, bir benzerlik… Kimi zaman bir anda gerçekleşiveren, kimi zaman saatlerce beklemeyi gerektiren bu ‘Farklı Yaklaşımlar’ süreci sonunda ortaya çıkan eserlerimin beğenileceğini umuyorum." diyor.

‘Farklı Yaklaşımlar’ sergisinde yer alacak olan fotoğraflarla birlikte sanatçının daha geniş kapsamlı çalışmalarını da içerecek kitabı, Amerikan Hastanesi Yayınları’ndan çıkacak. Sergi 16 Ocak 2010‘a kadar gezilebilir.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme