Kenter’in 63. Sanat Yılı Kutlandı

Etkinlikler
Türk tiyatrosunun duayenleri arasında yer alan Müşfik Kenter, 63. sanat yılını muhteşem bir törenle kutladı. Yunus Emre Kültür Merkezi’nde düzenlenen geceye, sanatçının kardeşi Yıldız Kenter, Am...
EMOJİLE

Türk tiyatrosunun duayenleri arasında yer alan Müşfik Kenter, 63. sanat yılını muhteşem bir törenle kutladı. Yunus Emre Kültür Merkezi’nde düzenlenen geceye, sanatçının kardeşi Yıldız Kenter, Amerika’da olduğu için katılamazken, Yaşar Kemal, Haldun Dormen, Belkıs Akkale, Gencay Gürün başta olmak üzere çok sayıda davetli katıldı.

Tören, Bakırköy Belediyesi Klasik Müzik Oda Orkestrası’nın verdiği mini konserle başladı. Konserin ardından Müşfik Kenter’in sanat yaşamından kesitlerin sunulduğu barkovizyon gösterimi izletildi. Sunumun ardından sahneye çıkan Haldun Dormen, Ragıp Savaş, Nedim Saban ve Hakan Altıner ve diğer sanatçı dostları, Müşfik Kenter ile ilgili anılarını anlattı.

GECENİN SÜRPRİZİ


Geceyi organize eden Bakırköy Belediye Başkanı Ateş Ünal Erzen, sanatçıların konuşmasının ardından sahneye çıkarak, Müşfik Kenter’e özenle hazırladığı sürprizini sundu. "Keşke ben de konservatuvarda okusaydım da, hocamın yönettiği bir oyunda rol alsaydım" diyen Erzen, "Bu kadar sözden sonra beni de bir oyunda oynatırsın hocam. Belediye Başkanı rolü değil de ne verirseniz verin" demesi kahkahalara sebep oldu. Müşfik Kenter ile altı yıldır birlikte olduklarının altını çizen Erzen, kendisine övgüler yağdırarak, katkılarından dolayı salonun adının "Müşfik Kenter Tiyatro Salonu" olarak değiştirildiği süprizini açıkladı.

 Yapılan jestin ardından çok duygulanan ve gözyaşlarına hâkim olamayan Müşfik Kenter, Erzen’in açıklamasının ardından sahneye çıkarak salondaki herkesi selamladı. Kenter, "Çok heyecanlandım. O nedenle konuşmakta zorlanıyorum. İnsanlara söyleyebileceğim tek şey, bol bol tiyatroya gitsinler. Salonları boş bırakmasınlar" dedi.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme