Karikatür Ödülleri Dağıtılıyor

Etkinlikler
Konuya ilişkin yapılan yazılı açıklamaya göre, 73 ülkeden 865 sanatçının 2559 karikatür ile katıldığı serbest konulu yarışmanın ödül töreni, 19 Ekim Salı günü saat 19.30’da Hilton Convention Cen...
EMOJİLE

Konuya ilişkin yapılan yazılı açıklamaya göre, 73 ülkeden 865 sanatçının 2559 karikatür ile katıldığı serbest konulu yarışmanın ödül töreni, 19 Ekim Salı günü saat 19.30’da Hilton Convention Center’da yapılacak. Açılış konuşmasını Aydın Doğan Vakfı Yürütme Kurulu Başkanı Candan Fetvacı’nın yapacağı tören, Paganini Trio Grubu’nun vereceği mini bir konserle devam edecek. Törenin sunuculuğunu ise Korhan Abay yapacak.

Terry Mosher’ın (Kanada) başkanlığını yaptığı, Ercan Akyol, Odile Conseil (Fransa), Latif Demirci, Selçuk Demirel, Cristina Sampaio (Portekiz) ve Kanybek Turumbekov’un (Kırgızistan) yer aldığı seçiciler kurulu, 24 Mayısta Antalya’da yaptığı toplantıda yarışmada birinciliğe Türk sanatçı Ahmet Öztürklevent’i, ikinciliğe Rusya Federasyonu’ndan Sergei Bobylev’i, üçüncülüğe ise yine Türkiye’den Kürşat Zaman’ı değer görmüştü. Musa Gümüş (Türkiye), Necdet Yılmaz (Türkiye), Evzen David (Çek Cumhuriyeti), Vladimir Kazanevsky (Ukrayna), Valentin Druzhinin (Rusya Federasyonu), Mohsen Nasari (İran), Gomez Claudio Antonio (Brezilya), Jerzy Gluszek (Polonya), Moacir Knorr Gutterres (Brezilya), Kürşat Zaman (Türkiye), Mohammad Ali Khalaji (İran) ve Pavel Constantin’e (Romanya) "Başarı Ödülü" verilmesini uygun gördü.

Yarışmada birinciye 8 bin, ikinciye 5 bin, üçüncüye 3 bin 500, "başarı ödülü" kazananlara da 500’er dolar ödül verilecek.

Ayrıca yarışmada birincilik ödülü alan sanatçıya her yıl olduğu gibi bu yıl da Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından bir plaket verilecek.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme