Karanlık Korkusu Aramızda

Etkinlikler
Avrupa’da 0090 Festivali kapsamında Brüksel, Antwerp ve Rotterdam‘da ve Fransa’da Türk Mevsimi etkinlikleri kapsamında Paris’te Théâtre du Gymnase‘de sahnele...
EMOJİLE

Avrupa’da 0090 Festivali kapsamında Brüksel, Antwerp ve Rotterdam‘da ve Fransa’da Türk Mevsimi etkinlikleri kapsamında Paris’te Théâtre du Gymnase‘de sahnelenen ve büyük ilgiyle karşılanan Stüdyo Oyuncuları‘nın yeni oyunu Karanlık Korkusu, Türkiye’de sahnelenmeye başladı. Şahika Tekand‘ın yazıp yönettiği ve rol aldığı oyunda büyükşehirde yaşayan insanın yaşadıkları anlatılıyor. Türkiye’de merakla beklenen oyun, yarın ve her her cuma Nişantaşı‘nda bulunan Stüdyo Oyuncuları Sahnesi’nde sahnelenecek. Bunun yanı sıra 21 ve 22 Ocak’ta İstanbul Kültür Sanat Vakfı‘nın Şişhane’deki yeni binasında yer alan performans merkezi Salon’da sahnelenecek ilk oyun olacak.

Şahika Tekand‘la birlikte Şerif Erol, Arda Kurşunoğlu, Ridade Tuncel, Ahmet Sarıcan‘ın rol aldığı oyun, beş oyuncunun tek bir kişiyi aynı anda canlandırmasından oluşuyor. Oyunun amacı günümüz kentli insanının korku ve endişelerini eğlenceli bir üslupla ele almak. Şahika Tekand, "Karanlık Korkusu izleyicinin çok eğlendiği, heyecanlandığı, güldüğü ve belki kendisi hakkında biraz daha derin düşündüğü bir süreç yaratıyor. Fazlasını anlatmayacağım, izleyicinin gelip deneyimlemesi gerek," diyerek izleyicileri sürpriz bir deneyime çağırıyor.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme