Kahve ve Sanat İç İçe..

Etkinlikler
Dünyanın en ünlü kahve markası illy’nin sanat projesi Galleria illy, 1 Ekim’de İstanbul’da Andrea Illy’nin de katılacağı bir davetle açıldı. Üç hafta boyunca ‘içinde gezi...
EMOJİLE

Dünyanın en ünlü kahve markası illy’nin sanat projesi Galleria illy, 1 Ekim’de İstanbul’da Andrea Illy’nin de katılacağı bir davetle açıldı.

Üç hafta boyunca ‘içinde gezilebilir bir sanat eseri’ olarak İstanbulluları ağırlayacak olan Galleria illy’yi dünyanın önde gelen çağdaş sanatçılarından Tobias Rehberger tasarladı.

New York, Milano, Trieste ve Berlin’den sonra dünyada beşinci kez İstanbul’da düzenlenen Galleria illy, başlı başına bir sanat eseri olarak tanımlanıyor. 2009 Venedik Bienali Altın Aslan ödülü sahibi, dünyaca ünlü çağdaş sanatçı Alman Tobias Rehberger, İstanbul’daki etkinliğe özel olarak, Galeri Işık Teşvikiye’yi Türkiye’de ilk defa ‘içinde gezilebilir bir sanat eserine’ dönüştürüyor.

Üç hafta boyunca açık kalacak olan Galleria illy’de ziyaretçiler çeşitli kültür etkinlikleri içeren farklı programın yanı sıra, Universita del Caffe’nin baristaları tarafından verilen kahve derslerine de katılabilecekler. Galleria illy programında dünyanın önde gelen fotoğraf ajanslarından Magnum Photos fotoğrafçılarından Harry Gruyaert, Italyan mimar/tasarımcı Aldo Cibic, Ispanyol yemek tasarımcısı Marti Guixe’nin de aralarında bulunduğu pek çok ünlü isim bulunuyor.

Gerçek mi Optik Yanılgı mı?

‘Everything happens for a reason – Herseyin bir sebebi var’ sloganıyla düzenlenen Galleria illy’nin mekan tasarımı, Altın Aslan ödülü sahibi Tobias Rehberger’in 2009’daki Venedik Bienali icin tasarladığı ödüllü espresso barının geliştirilmiş hali. Iki yerleştirmenin ortak noktası, gerçekle optik yanılgıların arasındaki sınırları yok eden geometrik şekillerin oluşturduğu özel tasarım. Bu olağanüstü mekanın odak noktası, kültür ve kahveyi büyük uyum içerisinde harmanlayan bir espresso bar. Ziyaretçiler bu sanat yerleştirmesinin içinde espressolarının veya cappuccinolarının tadına varırken illy’nin sanat ve kültüre adanmış yanını da keşfe çıkacaklar. Kahveseverler Galleria illy’de kültürel aktivitelerin yanı sıra mükemmel espresso’yu hazırlama sanatını da öğrenecekler. 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme