İzmir Sezonu Açıyor

Etkinlikler
İzmir’in sanat etkinliklerinde en çok öne çıkan iki kurumu olan İzmir Devlet Opera ve Balesi (İZDOB) ile İzmir Devlet Senfoni Orkestrası (İZDSO), yeni sezonu iddialı ve farklı etkinliklerle açıy...
EMOJİLE

İzmir’in sanat etkinliklerinde en çok öne çıkan iki kurumu olan İzmir Devlet Opera ve Balesi (İZDOB) ile İzmir Devlet Senfoni Orkestrası (İZDSO), yeni sezonu iddialı ve farklı etkinliklerle açıyor.

Aytül Büyüksaraç yönetimindeki İZDOB, sezona Carl Orff’un ölümsüz sahne kantatı ”Carmina Burana” balesiyle girerken, İZDSO, Fuar Açıkhava Tiyatrosu’nda bir yıldır süren projeyi sonuçlandıracak ve perküsyon ustası Okay Temiz‘in solist olduğu konserde, seyircileri için çalmayacak, seyircileriyle birlikte çalacak. İZDOB, yeni sezonu Carl Orff‘un ölümsüz eseri Carmina Burana eserinden uyarlanan ve 250 sanatçının sahnede aynı anda performans göstereceği bale ile açacak.

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin katkılarıyla Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi‘nde (AASSM) yarın akşam sahnelenecek eserde, 80 kişilik koro, 60 kişilik çocuk korosu, 50 kişilik bale ekibi ve 60 kişiden oluşan orkestra izleyicilerle buluşacak.

Robert North’un koreografisiyle sunulacak balede, orkestra şefliğini Tulio Gagliarda Varas ve Caner Ruhselman üstlenirken, eseri İzmir’de İngiliz koreograf Julian Moss sahneye uyarlıyor.
İZDSO, geçtiğimiz yıllarda başlattığı ”toplumun bütün kesimleriyle bütünleşme” çalışmaları çerçevesinde bu akşam ilginç bir konsere imza atacak.

İZDSO ile İnci Holding arasında başlatılan proje kapsamında, İZDSO‘nun üç sanatçısı 3 aydır holding işçileri ve üst düzey yöneticileriyle çalışıyordu. İZDSO sanatçılarından ders alan işçiler ve yöneticiler, bu akşam İZDSO‘nun Okay Temiz‘e eşlik ettiği konserde, sahnede orkestra ile yer alacak.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme