İzdiham.com Yeni Yüzünü Gösterdi

Etkinlikler
‘Susun! Ve bozmayın gerekli uzaklığı!’ mesajıyla yeni tasarımın ipuçlarını veren izdiham.com sitesi yeni yüzü ile görücüye çıktı! Yeniliklerle gelen sitenin ismi dışında her şeyi değişti! ...
EMOJİLE

‘Susun! Ve bozmayın gerekli uzaklığı!’ mesajıyla yeni tasarımın ipuçlarını veren izdiham.com sitesi yeni yüzü ile görücüye çıktı! Yeniliklerle gelen sitenin ismi dışında her şeyi değişti!

www.izdiham.com sitesi bir süredir devam ettirdiği yeni tasarım çalışmalarını sonlandırdı. Site bu Pazartesi akşamı yeni yüzü ile kültür, sanat ve edebiyata ilgi duyan okuyucuların karşısına çıktı.

Site bir süredir ana sayfasında siyah zemin üzerine yazdığı ve yeni tasarımın ipuçlarını veren Ezra Pound’un “Susun… Ve bozmayın gerekli uzaklığı” mısrası yer alıyordu.

www.izdiham.com‘ un isim dışında her şeyin yenilendiği bildirildi. Sitenin yeni tasarımının daha okunabilir olduğu ve kaliteli içeriğiyle daha iddialı olacağı öne sürülüyor.

Kitap, dergi, sinema, edebiyat, şiir, tiyatro gibi kategorilerin yanı sıra sitede ‘iyi fikirler fabrikası, SKL hareketi, röportaj ve etkinlikler’ isminde yeni başlıklar da yer alıyor.

2006 yılında bir grup arkadaşın gayretleri ile yola çıkıldığı ve teknolojik imkansızlıklara rağmen sitenin farklı duruşu, olaylara eleştirel bakışı ve sıra dışı eylemleri ile haberlere konu olduğu hatırlatılarak yeni yayın döneminde de bu özelliğin artarak süreceği belirtildi.

Site, kısa süre önce ‘Bukovski’nin Erbakan’a yazdığı akrostiş şiir’ isimli bir kurgu hazırlamış Star yazarı Aziz Üstel tarafından bu kurgu haber gerçek anlaşılıp köşesine taşınmış ve İzdiham’ın bu sıra dışı işi Hürriyet gibi gazetelerin Star, Hürriyet, Medyatava, Medyatakip gazete ve internet sitelerine konu olmuştu.

Sitenin alt kısmında ise alıntılara ilişkin ilginç bir not yer alıyor. Sitenin en altında yazıları alıntılamak isteyenler için yazılan not “İzdiham’dan istediğiniz yazıyı alıp, izinsiz kullanabilirsiniz. Link vermek zorunda değilsiniz. Çünkü umrumuzda değil ve değilsiniz!” şekliyle dikkatler çekiyor…

İzdiham’ın aynı zamanda 2008 yılının Ağustos ayında çıkardığı İzdiham Kültür Sanat adlı dergisi de bulunuyor. Derginin dağıtımının yakın zamanda Yay-Sat’a verileceği de biliniyor… İzdiham sitesinin facebook ve twitter’da da yer alacak…
 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme