İşte Yılın En Çok Okunan Yazarı

Etkinlikler
Mevlana ve Şems hakkında monolog tarzda biyografik ilk roman olan “Aşkın Gözyaşları” 2010 yılında yayın dünyasında yankı buldu.   Kuruluşundan beri misyonunu hiç değiştirmeden “...
EMOJİLE

Mevlana ve Şems hakkında monolog tarzda biyografik ilk roman olan “Aşkın Gözyaşları” 2010 yılında yayın dünyasında yankı buldu.
 
Kuruluşundan beri misyonunu hiç değiştirmeden “sadece kitap” alanında yoğunlaşan ve her yıl, bir önceki yıla nazaran iki katı artışla büyüyen Kitapyurdu. com; gelenekselleştirdiği ‘Yılın En Çok Okunan Yazarı’nı açıkladı. Günlük, haftalık ve 40 günlük kampanyalarla sürekli gündemde olan Kitapyurdu.com; 2010 yılının çok satanlarında liste başı olan Sinan Yağmur’u, yılın en çok okunan yazarı olarak tespit etti. 
Mevlana ve Şems hakkında monolog tarzda biyografik ilk roman olan “Aşkın Gözyaşları” 2010 yılında yayın dünyasında yankı buldu. Özellikle 2010 yılının gözdesi olan “Aşkın Gözyaşları” çok okunan kitap listelerinin zirvesine oturdu. Şems-i Tebrizi’yi anlatan biyografik romanı “Aşkın Gözyaşları” Şems, aşk ve Mevlana üçlemesini derinlemesine inceliyor ve Mevlana’nın hocası Tebrizli Şems’in Konyalılar tarafından öldürüp öldürülmediğinin de yanıtını veriyor.
 
‘Aşkın Gözyaşları’, Şems-i Tebrizi’nin yaşam öyküsü ve Konya tarihi ile ilgili daha önce sunulmayan bilgileri, biyografik roman tarzında vermesi ile farklı bir anlatım özelliği gösteriyor. Ateşbaz-ı Veli, Sadrettin Konevi, Hüsameddin Çelebi, Şeyh Siraceddin gibi Mevlana dostlarını tanıma fırsatı bulacağımız kitap; Şems’in Mevlana’ya etkisini ve Şems hakkında olur olmaz isnatlarda bulunanlara da cevap veriyor. Ayrıca Şems’in akıbetinden sorumlu tutulan o dönem Konya halkının da masumluğunu açıklıyor.
 
‘Kitapla Buluşmanın En Kolay Yolu’ sloganıyla üyelerine ulaşan ve her yıl hizmetine yenilikler ekleyen Kitapyurdu.com’da sorularımızı yanıtlayan Sadi Kizir: ”2010 yılında en çok satan kitapları derlediğimizde Sinan Yağmur kitaplarının özellikle de “Aşkın Gözyaşları”nın açık ara ile önde olduğu görülüyor. Sinan Yağmur, alanında son derece başarılı biri olması yanında; muhteşem bir dili, ilginç konuları ve sıra dışı kurgusu ile tüm okuyucusunu hem şımartıyor hem de şaşırtıyor.” diyor ve ekliyor: “Yeni dönemde kişiye özel kampanyalara ağırlık vererek, lider konumumuzu sürdüreceğiz. Beğenerek okuduğumuz ve okuyucuya ulaştırdığımız Sinan Yağmur; Kitapyurdu.com’da ‘Yeni kitabı çıktığında haber ver’ servisine; haberdar olmak için kayıt yaptıran üye sayısı şuan 25 bini geçmiş durumda…”
 
Türkiye’nin en büyük kitabevi olma özelliğini koruyan ve Eylül – 2010 tarihi ile 11. yaşını kutlayan Kitapyurdu.com; sitesinde geniş bir duyuruyla; ‘Yılın En Çok Okunan Yazarı: ‘Sinan Yağmur’ olduğunu ilan etti. Konya’da öğretmenlik yapan, Yazar Sinan Yağmur’un daha önce yayınlanmış 19 adet eseri de sitede bulunuyor.

on5yirmi5.com

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme