İşte Kitap Fuarı Etkinlik Programı

Etkinlikler
ETKİNLİK PROGRAMI 29. İSTANBUL KİTAP FUARI KONFERANS SALONLARI VE ULUSLARARASI SALON ETKİNLİK PROGRAMI 30 EKİM 2010 CUMARTESİ ULUSLARARASI SALON (5.HOL) FORUM ALANI Saat:13.00 Sergi: “Avrupa Çiz...
EMOJİLE

ETKİNLİK PROGRAMI
29. İSTANBUL KİTAP FUARI KONFERANS SALONLARI VE ULUSLARARASI SALON ETKİNLİK PROGRAMI

30 EKİM 2010 CUMARTESİ

ULUSLARARASI SALON (5.HOL) FORUM ALANI

Saat:13.00
Sergi: “Avrupa Çizgi Roman Kahramanları” sergisi açılışı Uluslararası Salon/İspanya
Heroes of European Comics Exhibition Opening at International Hall-Spain

Saat:13.00-13.45
Okuma-Söyleşi/Reading-Talk: “A Man From the East” Romanından Okuma Reading From Novel
Konuşmacılar/Speakers: Ioan Grosan, Yusuf Nevzat
Düzenleyen/By: Romania Ministry of Culture/Romanya Kültür Bakanlığı

Saat: 14.00-15.00
Söyleşi/Diyaloglar: “İspanyol ve Türk Yazarların Perspektifinden 21. Yüzyılı Yazmak/Writing XXIst Century: The Perspective of Spanish and Turkish Writers”
Yöneten/Moderator: Miguel Grajales Pedrosa
Konuşmacılar/Speakers: Soledad Puertolas, Julio Llamazares, İnci Aral
Düzenleyen/By: İspanya/ Spain-TÜYAP
Yer/Venue: FORUM ALANI (5 Nolu Hol) International Hall /FORUM AREA (Hall 5)

Saat: 15.15-16.30
Panel: “Yayıncılıkta Yeni Arayışlar ve Gelişmeler/New Developments and New Perspectives in Publishing ”
Yöneten/Moderator: Onur Bilge Kula
Konuşmacılar/Speakers: Çetin Tüzüner, Alain Gründ, Rogelio Blanco, Münir Üstün
Düzenleyen/By: Türkiye Uluslararası Kitap Fuarları Organizasyon Komitesi
Yer/Venue: FORUM ALANI (5 Nolu Hol) International Hall /FORUM AREA (Hall 5)

Saat:17.30
Açılış Konseri/Opening Concert: Manuel Reina ve Bato Tato/ Flamenko Dinletisi ve Dans Performansı/Flamenco & Dance Performance
Düzenleyen/By: Spain /İspanya
Yer/Venue: FORUM ALANI (5 Nolu Hol) International Hall /FORUM AREA (Hall 5)

 

30 EKİM 2010 CUMARTESİ

INTEREXPO SALONU

Saat:13.45-14.45
Söyleşi: "29 Mayıs 1453: Dünyanın İlk Günü; 21. yy. Doğu, Batı ve Fatih"
Konuşmacı: Beyazıt Akman
Düzenleyen: Epsilon Yayınevi

Saat:15.00-16.00
Söyleşi: “Tarih Boyunca ve Türkiye’de Dincilik”
Konuşmacı: Yaşar Nuri Öztürk
Düzenleyen: İnkılap Kitabevi

Saat:16.15-17.15
Söyleşi: “2010 yılı Türkiye’si”
Konuşmacı: Mehmet Altan
Düzenleyen: Nesil Yayınları

Saat:17.30-18.30
Panel: “İstanbul’da İlmek İlmek Anadolu ve Müziğe Yansımaları”
Yöneten: Mine Ergen
Müzik: Doğan Uğurlu
Konuşmacılar: Birol Topaloğlu, Erol Parlak, Vedat Yıldırım, Gülten Madenli, Okan Murat Öztürk
Düzenleyen: Mitos-Boyut Yayınevi

Saat:18.45-19.45
Panel: “Yaşayan Efsaneler ve Futbol Endüstrisine Katkıları”
Yöneten: Uğur Önver
Konuşmacılar: Cem Kurel, Tuğba Dural, Sabri Ugan, Coşkun Türk, Adil Demirçubuk
Düzenleyen: Çizmeli Kedi Yayınları

 

30 EKİM 2010 CUMARTESİ

MARMARA SALONU

Saat: 13.45-14.45
Söyleşi:"Medya ve Demokrasi"
Konuşmacı: Mustafa Mutlu
Düzenleyen: Doğan Kitap

Saat: 15.00-16.00
2010 TUDEM EDEBİYAT ÖDÜL TÖRENİ
Yaz-Çiz-Boya Kitaba Merhaba! Resimli Kitap Yarışması
Konuşmacılar: Mavisel Yener, İlke Aykanat Çam, İsa Aykanat
Düzenleyen: TUDEM

Saat: 16.15-17.15
Panel: “Fransız Yazarların Penceresinden İstanbul”
Yöneten: Oya Baydar
Konuşmacılar: Timour Mouhiddine, Enis Batur, Nora Şeni
Düzenleyen: Notre Dame de Sion’lular Derneği

Saat: 17.30-18.30
Söyleşi:“ Medya”nın Ağzı
Yöneten: İbrahim Dizman
Konuşmacılar: Sevgi Özel, Işık Kansu, Attila Şenkon
Düzenleyen: Dil Derneği -Cumhuriyet Kitapları

Saat:18.45-19.45
Şiir- Müzik Dinletisi: "İçinden İstanbul Geçen Şarkılar"
Müzik: İkbal Kaynar, Ali Gurlu
Şiirler: Mehmet Gözen, Ali Rıza Kars, Nuri Taner, Metin Fındıkçı, Volkan Bekdemir, Gökhan Cengizhan, Halil İbrahim Özcan, Tekin Gönenç, Ali Karagöz, Arzu Karadağ, Atilla Oğuz
Düzenleyen: Edebiyatçılar Derneği

 

30 EKİM 2010 CUMARTESİ

KARADENİZ SALONU

Saat: 13.30-15.00
Panel: “Köprü Kitaplarla Gençliğe Kurulan Yeni Köprüler”
Konuşmacılar: Turgay Fişekçi, Necati Tosuner, Müge İplikçi, Semih Gümüş
Düzenleyen: Günışığı Kitaplığı

Saat:15.15-16.45
Panel: “Hasan Ali Toptaş’a Söyleyeyim”
“Yalnizliklar” oyunundan ve “Golgesizler” filminden Gösterim
Yöneten: Mesut Varlık
Konuşmacılar: Handan İnci, Haydar Ergülen, Şükrü Erbaş, Ethem Baran
Düzenleyen: İletişim Yayınları

Saat: 17.00-18.00
EVEREST YAYINLARI İLK ROMAN ÖDÜL TÖRENİ
Düzenleyen: Everest Yayınları

Saat:18.15- 19.15
Söyleşi: “Türk Demokrasi Tarihi”
Konuşmacı: Kemal Karpat
Düzenleyen: Timaş Yayınları

 

30 EKİM 2010 CUMARTESİ

BÜYÜKADA SALONU

Saat: 13.45-14.45
Panel: “Yeni Yüzyılın Eşiğinde: Kemal Tahir”
Yöneten: Ahmet Öz
Konuşmacılar: Kurtuluş Kayalı, Sezgin Çevik
Düzenleyen: İthaki Yayınları

Saat:15.00-16.00
Başlık: “Bir Çizgi Roman Efsanesi Tarkan ve Yaratıcısı Sezgin Burak”
Konuşmacılar: Türkay Burak, Tan Burak
Düzenleyen: Turkuvaz Kitap

Saat:16.15-17.15
Panel: “Sanat Cephesi Dergisi Şairleriyle Neden Sosyalist Gerçekçi Sanat?
Yöneten: İsmail Hardal
Konuşmacılar: İsmail Hardal, Kemâl Kök, Nevzat Oğuz
Düzenleyen: Sorun Yayınları Kolektifi

Saat:17.30-18.30
Panel: “Dünyayı Sarsan On Gün: 1917 Sovyet Devrimi”
Konuşmacılar: Haluk Yurtsever, Metin Çulhaoğlu
Düzenleyen: Yordam Kitap

Saat:18.45-19.45
Panel: “Darbelerde Kadın Olmak”
Konuşmacılar: Sevim Belli, Mukaddes E. Çelik, Arzu Torun, Sema Mis Horoz, Çiçek Otlu, Hülya Gerçek, Cemile Çakır
Düzenleyen: Akademi Yayınları

 

30 EKİM 2010 CUMARTESİ

HEYBELİADA SALONU-TÜYAP DOĞAN HIZLAN KİTAPLIĞI

Saat: 13.45-14.45
Söyleşi: " E- Kitap Basılı Kitapların Sonunu Getirir mi?"
Konuşmacılar: İshak Reyna, Faruk Duman, Can Öz
Düzenleyen: Can Yayınları

Saat: 15.00-16.00
Söyleşi: “ 29. İstanbul Kitap Fuarı Onur Yazarı Doğan Kuban’”
Konuşmacılar: Semra Germaner, Nur Akın, Ayla Ödekan, Coşkun Karadeniz
Düzenleyen: Cumhuriyet Kitapları

Saat: 16.15-17.15
Panel: “Ergenekon ve Resmi İdeolojinin Yeni Yüzü”
Yöneten: Ahmet Öz
Konuşmacılar: Ertuğrul Mavioğlu, Ahmet Şık
Düzenleyen: İthaki Yayınları

Saat: 17.30-18.30
Panel:”İstanbul’da Yaşayan Batılı Şairlerin İstanbul’u”
Yöneten: Jeffrey Kahrs
Konuşmacılar: Mel Kene, Derick Mattern, Maria Eliadi
Düzenleyen: TYS- Ç. N. Dergisi – Kültürlerarası Şiir ve Çeviri Akademisi

Saat:18.45-19.45
Panel: “Yaşar Kemal’in Dünya Edebiyatındaki Yeri”
Konuşmacılar: Nedim Gürsel, Levent Yılmaz, Semih Gümüş
Düzenleyen: BEKSAV

 

31 EKİM 2010 PAZAR

ULUSLARARASI SALON (5.HOL) FORUM ALANI

Saat:11.00-12.30
Panel:"Telif Ajanslarının Çalışma Yöntemleri ve İşbirliği"
Yöneten/Moderator: Kezban Akçalı
Konuşmacılar/Speakers: Astrid Poppenhausen, Anna Jorata, Laure Pecher, Antonia Kerrigan, Eva Schubert, Laura Susijn, Loredana Rotundo
Düzenleyen/By: Türkiye Uluslararası Kitap Fuarları Organizasyon Komitesi
Yer/Venue: FORUM ALANI (5 Nolu Hol) International Hall /FORUM AREA (Hall 5)

Saat:12.45-13.45
Söyleşi/Diyaloglar: "Medya ve Edebiyat’ın Karşılıklı Etkileşimi /Mass Media and Literature: Is there a Mutual Influence?"
Yöneten/Moderator: Cem Erciyes
Konuşmacılar/Speakers: Juancho Armas Marcelo, Fernando Sanchez Drago, Yekta Kopan
Düzenleyen/By: İspanya/Spain-TÜYAP
Yer/Venue: FORUM ALANI (5 Nolu Hol) International Hall /FORUM AREA (Hall 5)

Saat:14.00-15.15
Panel: "Uygarlıkları Birleştirmenin Yolu Çeviri: TEDA ve Çeviri Projeleri Üzerine"
Yöneten/Moderator: Ümit Yaşar Gözüm
Konuşmacılar/Speakers: Hanneke Van der Heijden, Maureen Freely, Abdulkadir Abdelli, Ingrid Iren
Düzenleyen/By: Türkiye Uluslararası Kitap Fuarları Organizasyon Komitesi
Yer/Venue: FORUM ALANI (5 Nolu Hol) International Hall /FORUM AREA (Hall 5)

Saat:15.30-16.30
Söyleşi/Diyaloglar: "Gazetecilikten Yazı’ya/ From Journalism to Narrative "
Yöneten/Moderator: Buket Aşçı
Konuşmacılar/Speakers: Angeles Caso, Luis del Val, Ece Temelkuran
Düzenleyen/By: İspanya/ Spain-TÜYAP
Yer/Venue: FORUM ALANI (5 Nolu Hol) International Hall /FORUM AREA (Hall 5)

Saat:16.45-17.45
Söyleşi: "Istanbul’u Yazmak/ Writing Istanbul"
Konuşmacılar/Speakers: John Freely, Maureen Freely
Düzenleyen/By: LAF
Yer/Venue: FORUM ALANI (5 Nolu Hol) International Hall /FORUM AREA (Hall 5)

 

31 EKİM 2010 PAZAR

INTEREXPO SALONU

Saat:12.00-13.00
Söyleşi: “Limon Ağacı”
Konuşmacı: Sandy Tolan
Düzenleyen: Info USA-Amerikan Başkonsolosluğu-Pegasus Yayınevi

Saat:13.15-14.15
Panel: “Batı’nın Deli Gömleği’nde Türkiye”
Konuşmacı: Banu Avar
Düzenleyen: Remzi Kitabevi

Saat:.14:30-15.30
Söyleşi: “Türkiye’nin Siyaset Alemi”
Konuşmacı: Osman Pamukoğlu
Düzenleyen: İnkılap Kitabevi

Saat: 15.45-16.45
Söyleşi: “Kültür ve Medeniyet”
Konuşmacı: İskender Pala
Düzenleyen: Kapı Yayınları

Saat:17.00-18.00
Söyleşi “Yakın Tarihin Kara Delikleri”
Konuşmacı: Mustafa Armağan
Düzenleyen: Timaş Yayınları

Saat:18.15-19.15
Söyleşi:“Cemalnur ile Söyleşi”
Konuşmacı: Cemalnur Sargut
Düzenleyen: Nefes Yayıncılık

 

31 EKİM 2010 PAZAR

MARMARA SALONU

Saat:11.00-11.45
Söyleşi:” Tarih ve Edebiyat”
Konuşmacı: Yusuf Ziedan
Düzenleyen: Epsilon Yayınları

Saat: 12.00-13.00
Söyleşi: “Tuluhan Tekelioğlu’yla 40 Yaş Kadını Üzerine”
Konuşmacı: Tuluhan Tekelioğlu
Düzenleyen: Turkuvaz Kitap

Saat: 13.15-14.15
Panel: “A’dan Z’ye Yüksel Pazarkaya”
Yöneten: Hikmet Altınkaynak
Konuşmacılar: Egemen Berköz, Cevat Çapan, Deniz Kavukçuoğlu, Ayşe Sarısayın
Düzenleyen: Cem Yayınevi

Saat: 14.30-15.30
Söyleşi: “Referandum Öncesi Ve Sonrası Yargı”
Konuşmacılar: Osman Can
Düzenleyen: Timaş Yayınları
Saat: 15.45-16.45
Söyleşi:” Benim İstanbul’umu Yazmak”
Konuşmacılar: Deniz Kavukçuoğlu, Adnan Özyalçıner, Enver Ercan
Düzenleyen: Evrensel Basım Yayın-Türkiye Yazarlar Sendikası

Saat:17.00-18.00
Söyleşi:” AB-D Emperyalistleri ve Tayyipgiller Türkiye’yi Nereye Götürmek İstiyor?””
Yöneten: Pınar Akbina
Konuşmacı: Gürdal Çıngı,
Düzenleyen: Derleniş Yayınları

Saat:18.15-19.15
Panel: “70. Yılında Köy Enstitülerine Bakış”
Yöneten: Mehmet Saydur
Konuşmacılar: Mehmet Başaran, Adnan Binyazar, Mehmet Sazak
Düzenleyen: Ulusal Eğitim Derneği

 

31 EKİM 2010 PAZAR

KARADENİZ SALONU

Saat: 12.00-13.00
Söyleşi: "Behice Boran 100 Yaşında"
Behice Boran Yazılar-Konuşmalar-Söyleşiler-Savunmalar Kitabı Üzerine
Konuşmacılar: Cem Eroğul, Semih Gümüş, Abdurrahman Atalay
Düzenleyen: TÜSTAV-Türkiye Sosyal Tarih Araştırma Vakfı

Saat: 13.15-14.15
Söyleşi: “Erkek Acı Çeker Kadının Ruhu Duymaz: Dünya Dillerinden Atasözleriyle Kadınlar”
Konuşmacı: Mineke Schipper
Düzenleyen: NTV Yayınları

Saat: 14.30-15.30
Söyleşi:"Bir Kenti Yazmak"
Konuşmacılar: Nedim Gürsel, Mario Levi, Rüknü Özkök
Düzenleyen: Doğan Kitap

Saat: 15.45-16.45
Söyleşi: “Cumhuriyet Tarihi Yalanları”
Konuşmacı: Sinan Meydan
Düzenleyen: İnkılap Kitabevi

Saat:17.00-18.00
Söyleşi: “Elli Yıldır İstanbul’u Yazmak “
Konuşmacı: Adnan Özyalçıner
Düzenleyen: Evrensel Basım Yayın

Saat:18.15-19.15
Söyleşi: “Vatan Kitap Okurlarıyla Buluşuyor”
Yöneten: Buket Aşçı
Konuşmacılar: Ahmet Tulgar, Hakan Günday, Müge İplikçi, Ahmet Ümit
Düzenleyen: Vatan Kitap

 

31 EKİM 2010 PAZAR

BÜYÜKADA SALONU

Saat: 12.00-13.00
Söyleşi: “ David Boratav ile Söyleşi”
Konuşmacı: David Boratav
Düzenleyen: Can Yayınları

Saat: 13.15-14.15
Söyleşi: “Referandumdan Sonra Türkiye”
Konuşmacı: İlhan Taşçı
Düzenleyen: Cumhuriyet Kitapları

Saat:14.30-15.30
Açıkoturum: “Harf Devriminin 82. Yılını Kutluyoruz”
Yöneten: Gülsen Tuncer
Konuşmacılar: İlhan Gülek, Sevgi Özel, Yusuf Çotuksöken
Gösteri: Harf Marşıyla Dans
Düzenleyen: Dil Derneği- Troya Folklor Araştırmaları Derneği

Saat: 15.45-16.45
Söyleşi:”Mark Crick ile Söyleşi"
Konuşmacı: Mark Crick
Düzenleyen: Can Yayınları

Saat:17.00-18.15
Panel: “İlahiyatın Solu Olur mu?”
Yöneten: Ahmet Öz
Konuşmacılar: Burhan Sönmez, Kazım Özdoğan
Düzenleyen: İthaki Yayınları

Saat:18.30-19.45
Panel: “Hangi Gençlik, Hangi Gelecek?”
Yöneten: Bülent Karadaş
Konuşmacılar: Ahmet Çakmak Deliorman, H. Can Dolgun, Hüseyin Hizmetçi
Düzenleyen: Sorun Yayınları Kolektifi

31 EKİM 2010 PAZAR

KINALIADA SALONU

Saat:14.00-15.30
Panel:”Bizans’tan Günümüze İstanbul Şiirleri”
Yöneten: Enver Ercan
Şairler: Ataol Behramoğlu, Haydar Ergülen, Metin Cengiz, Yavuz Özdem, Gülce Başer, Deniz Durukan, Altay Öktem, Mahir Karayazı, Fırat Demir, Tozan Alkan
Düzenleyen: Türkiye Yazarlar Sendikası- Yasakmeyve Dergisi

Saat:16.00-17.00
Panel:”Yasaklı Kültürlerde Simge Dili”
Yöneten: Mehmet Atay
Konuşmacı: Esat Korkmaz
Düzenleyen: E Yayınları

 

31 EKİM 2010 PAZAR

HEYBELİADA SALONU-TÜYAP DOĞAN HIZLAN KİTAPLIĞI

Saat: 12.00-13.00
Söyleşi:"Geçmişten Günümüze İlyada ve Odise”
Konuşmacı: Muhsine Helimoğlu Yavuz
Düzenleyen: Cumhuriyet Kitapları

Saat: 13.15-14.15
Panel: “ Ölümünün 25.Yıldönümü’nde Abdülkadir Bulut ”
Yöneten: Mehmet Atay
Konuşmacılar: Ataol Behramoğlu, Saadet Bilir, Ali F. Bilir
Düzenleyen: E Yayınları

Saat: 14.30-15.30
Söyleşi: “Zeynep Cemali, Çocuklar ve İstanbul”
Konuşmacılar: Mavisel Yener, Ayfer Gürdal Ünal, Necdet Neydim, Mine Soysal
Düzenleyen: Günışığı Kitaplığı

Saat: 15.45-16.45
Söyleşi:"Eleştiri ve Deneme’nin Bugünü"
Konuşmacılar: Doğan Hızlan, Selahattin Özpalabıyıklar, Semih Gümüş
Düzenleyen: TÜYAP

Saat:17.00-18.00
2010 MELİH CEVDET ANDAY ŞİİR ÖDÜLÜ TÖRENİ
”Melih Cevdet Anday’dan Metin Cengiz’e Şiirimizde Birey ve Toplumsal Tavır”
Şairler: Ataol Behramoğlu, Haydar Ergülen, Yavuz Özdem, Enver Ercan
Düzenleyen: TYS-Ören Belediyesi –TÜYAP

 

1 KASIM 2010 PAZARTESİ

ULUSLARARASI SALON (5.HOL) FORUM ALANI

Saat:12.00-12.45
Sunum:"Avrupa Fonlarından Nasıl Çeviri Desteği Bulabilirim? /How Can I Find Translation Support From European Languages"
Konuşmacı/Speaker: Alexandra Büchler
Düzenleyen/By: LAF (Literature Across Frontiers)
Yer/Venue: FORUM ALANI (5 Nolu Hol) International Hall /FORUM AREA (Hall 5)

Saat:13.00-13.30
Sunum/Presentation: "İspanyol Edebiyatı Çeviri Destek Fonları /Supports and Funds of Spanish Language Translation”
Konuşmacı/Speaker: Rogelio Blanco
Düzenleyen/By: Spain/İspanya
Yer/Venue: FORUM ALANI (5 Nolu Hol) International Hall /FORUM AREA (Hall 5)

Saat:14.00-15.30
Panel:"İspanyolca ve Edebiyat Çevirisi / Spanish Language and Literary Translation"
Konuşmacılar/Speakers: Rafael Carpintero, İnci Kut,Ovidi Carbonell
Düzenleyen/By: İspanya/Spain
Yer/Venue: FORUM ALANI (5 Nolu Hol) International Hall /FORUM AREA (Hall 5)

Saat:15.45-16.45
Panel:" Azınlık Dilleri Edebiyatı / Minority Language Literatures in Europe "
Yöneten/Moderator: Robyn Marsack
Konuşmacılar/Speakers: Yolanda Cataño (Galiçya), Amaia Gabantxo (Bask Ülkesi), Ned Thomas (Galler)
Düzenleyen/By: LAF
Yer/Venue: FORUM ALANI (5 Nolu Hol) International Hall /FORUM AREA (Hall 5)

Saat:17.00-18.00
Sunum/Presentation" Ortadoğu ve Körfez Ülkelerinde Türk Yayıncılar İçin İş Olanakları/Business Opportunities for Turkish Publishers in the Middle East/Gulf”
Konuşmacı/ Speaker: Beatrice Stauffer (Sales Manager, Abu Dhabi international Book Fair/Uluslararası Abu Dhabi Kitap Fuarı Satış Direktörü)
Düzenleyen/By: Uluslararası Abu Dhabi Kitap Fuarı /Abu Dhabi international Book Fair
Yer/Venue: FORUM ALANI (5 Nolu Hol) International Hall /FORUM AREA (Hall 5)

 

1 KASIM 2010 PAZARTESİ

MARMARA SALONU

Saat:12.00-13.00
Söyleşi: “Eğitim Yayıncılığında Elektronik Yayıncılığın Altyapısı ve Eğitimde Yeni Yaklaşımlar”
Konuşmacı: Erkan Yüksel
Düzenleyen: Zambak Yayınları

Saat: 13.15-14.15
HAYATIN RENKLERİ: Yemek
Söyleşi:" Türk Mutfak Kültürü – Ritüeller ve Yemekler "
Konuşmacılar: Yemek ve Kültür Dergisi Yayın Kurulu
Düzenleyen: TÜYAP-Çiya

Saat: 14.30-15.30
Panel: “Quresma ve Yeni Beşiktaşlılık Ruhu”
Konuşmacılar: Alen Markaryan, Feyyaz Uçar, Metin Tekin, Ali Gültekin, Quaresma (katılımı maç durumuna bağlı)
Düzenleyen: Çizmeli Kedi Yayınları

Saat: 15.45-16.45
HAYATIN RENKLERİ: Yaşam
Söyleşi:"Sağlıklı Yaşam İçin Bitkiler ve Unuttuğumuz Bedenimiz"
Konuşmacılar: Filiz Meriçli, Cihan Aksoy, Hüseyin Nazlıkul
Düzenleyen: TÜYAP

Saat:17.00-18.00
Söyleşi: “Hızlı Okuma Teknikleriyle Kitap Okumak…”
Konuşmacı: Murat Tunalı
Düzenleyen: Yakamoz Yayınları

 

1 KASIM 2010 PAZARTESİ

KARADENİZ SALONU

Saat: 13.00-14.00
Söyleşi: “İlkleri Gerçekleştiren Yenilikçi Profesör Oğuz Manas
Konuşmacılar: Oğuz Manas, Tuğba Yıldırım
Düzenleyen: Elma Yayınevi

Saat:14.15-15.15
Söyleşi: “Holistik Düşünce İle Öğrenme”
Konuşmacı: Aydın Arıtan
Düzenleyen: Arıtan Yayınevi

Saat:15.30-16.30
Söyleşi: “Dil Sorunu En Duru Kimlik Sorunudur”
Konuşmacı: Doğan Kuban
Düzenleyen: Ulusal Eğitim Derneği-Öğretmen Dünyası

Saat:16.45-17.45
Söyleşi: “Başka Alanlarda Kurmaca Yazı Yazanlar Nasıl Oyun Yazarı Olabilir?
Konuşmacılar: Erhan Gökgücü, Dinçer Sümer, Haşmet Zeybek, Tarık Günersel, Hasan Erkek
Düzenleyen: OYCED

Saat:18.00-19.00
Panel: “ Sağlıklı ve Etkili Kilo Vermenin Yolları”
Konuşmacı: Çağatay Demir
Düzenleyen: Say Yayınları

1 KASIM 2010 PAZARTESİ

BÜYÜKADA SALONU

Saat: 13.00-14.00
Söyleşi: “İlkleri Gerçekleştiren Yenilikçi Profesör Oğuz Manas
Konuşmacılar: Oğuz Manas, Tuğba Yıldırım
Düzenleyen: Elma Yayınevi

Saat:14.15-15.15
Söyleşi: “Holistik Düşünce İle Öğrenme”
Konuşmacı: Aydın Arıtan
Düzenleyen: Arıtan Yayınevi

Saat:15.30-16.30
Söyleşi: “Dil Sorunu En Duru Kimlik Sorunudur”
Konuşmacı: Doğan Kuban
Düzenleyen: Ulusal Eğitim Derneği-Öğretmen Dünyası

Saat:16.45-17.45
Söyleşi: “Başka Alanlarda Kurmaca Yazı Yazanlar Nasıl Oyun Yazarı Olabilir?
Konuşmacılar: Erhan Gökgücü, Dinçer Sümer, Haşmet Zeybek, Tarık Günersel, Hasan Erkek
Düzenleyen: OYCED

Saat:18.00-19.00
Panel: “ Sağlıklı ve Etkili Kilo Vermenin Yolları”
Konuşmacı: Çağatay Demir
Düzenleyen: Say Yayınları

1 KASIM 2010 PAZARTESİ

HEYBELİADA SALONU-TÜYAP DOĞAN HIZLAN KİTAPLIĞI

Saat:12.00-13.00
Panel: “Cemal’in İzinde Kar Taneleri”
Yöneten: Niyazi Yaşar
Konuşmacılar: İhsan Topçu, Ahmet Özer, Ahmet Saraçoğlu.Yusuf Çotuksöken, Nalan Çelik, H.Avni Dede, İsmail Biçer, Ruhan Mavruk,Mehmet Doğan, Dilruba Nuray Erenler, Gülderen Canyurt, Sevim Yazar, Melahat Babalık, Arzu Karadağ, Nursen Ural
Düzenleyen: Kar Dergisi

Saat:14.00-15.00
Söyleşi: “Yeni Nesil Yayıncılık: Dünyada ve Türkiye’de e-kitap”
Konuşmacılar: Civan Özseyhan, Mehmet İnhan, Murat Bahadır
Düzenleyen: İdefix

Saat: 15.15-16.30
Söyleşi: “Elektronik Kitap Yayıncılığında Son Gelişmeler”
Konuşmacılar: Rifat Çölkesen, Osman Ali Efendioğlu, Yasin Kaplan
Düzenleyen: Papatya Yayıncılık Eğitim

Saat:16.45-18.00
Söyleşi: “Tükiye’de Kitap Dağıtım Sorunları”
Konuşmacılar: Mehmet İnhan, Murat Bahadır
Düzenleyen: İdefix

 

2 KASIM 2010 SALI

ULUSLARARASI SALON (5.HOL) FORUM ALANI

Saat:12.00-13.00
Okuma Reading: "Balkanlar’dan İstanbul’a: Edebi Bir Yolculuk/ From Balkans to Istanbul A Literary Journey”
Yöneten/Moderator: Barış Müstecaplıoğlu
Konuşmacılar/Speakers: Katerina Iliopoulou (Yunanistan), Sian Melangell Daffyd (Galler), Radu Vancu (Romanya), Milan Dobricic (Sırbistan), Gökçenur Ç (Türkiye), Efe Duyan(Türkiye)
Projeksiyon Sunum ve Müzik: Yannis Isidorou (Yunanistan)
Düzenleyen/By: Türkiye Uluslararası Kitap Fuarları Organizasyon Komitesi-LAF-Delta Yayınevi
Yer/Venue: FORUM ALANI (5 Nolu Hol) International Hall /FORUM AREA (Hall 5)

Saat:13.15-14.15
Söyleşi/Diyaloglar Dialogue:"Yakın Tarih ve Edebi Yaratıcılık/ Recent History and Literary Creation" "
Yöneten/Moderator: Adnan Özer
Konuşmacılar/Speakers: Luisge Martin, Rafael Chirbes, Oya Baydar
Düzenleyen/By: İspanya/ Spain-TÜYAP
Yer/Venue: FORUM ALANI (5 Nolu Hol) International Hall /FORUM AREA (Hall 5)

Saat:14.30-16.00
Kapanış Konseri Closing Concert: Fernando Espi/ Klasik Gitar Dinletisi
Düzenleyen/By: İspanya/ Spain
Yer/Venue: FORUM ALANI (5 Nolu Hol) International Hall /FORUM AREA (Hall 5)

Saat:16.15-17.00
Ödül Töreni Award Ceremony: IPA Yayınlama Özgürlüğü Ödül Töreni /Freedom to Publishing Prize
Yer/Venue: FORUM ALANI (5 Nolu Hol) International Hall /FORUM AREA (Hall 5)

 

2 KASIM 2010 SALI

MARMARA SALONU

Saat:12.00-13.00
Söyleşi:" Su ve Tuzun İnsan Sağlığındaki Mucizesi"
Konuşmacılar: Yücel Aydemir, Ünal Güner
Düzenleyen: Yaşamın Gizemi Yayıncılık

Saat: 13.15-14.15
Söyleşi: “Ruhun Deşifresi”
Konuşmacı: Mehmet Ali Bulut
Düzenleyen: Hayat Yayınları

Saat: 14.30-15.30
Söyleşi: “Hayalden Gerçeğe- Arda Turan”
Konuşmacılar: Sabri Ugan, Gökmen Özdenak, Ahmet Genç, Suat Kaya, Ali Yavaş, Arda Turan(katılımı maç durumuna bağlı)
Düzenleyen: Çizmeli Kedi Yayınları

Saat: 15.45-16.45
Panel: “Devrimler ve Siyasal Görevlerimiz”
Yöneten: Ali Işık
Konuşmacılar: Sönmez Targan, Gökalp Eren, Mehmet Ulusoy
Düzenleyen: 68’liler Birliği Vakfı

Saat:17.00-18.00
Söyleşi:"Süpermen Türk Olsaydı… "
Konuşmacı: Ahmet Şerif İzgören
Düzenleyen: Elma Yayınevi

Saat:18.15-19.15
Söyleşi: “Türk Siyasetinin Yapısal Analizi ve Bugün “
Konuşmacılar: Hasan Bülent Kahraman, Erdem Öztop
Düzenleyen: Agora Kitaplığı

 

2 KASIM 2010 SALI

KARADENİZ SALONU

Saat: 12.00-13.00
Okuma-Söyleşi: “Çocuk Edebiyatından Hınzır Bir Ses: İstanbul’u Çalıyorlar!”
Konuşmacı: Gülsevin Kıral
Düzenleyen: Günışığı Kitaplığı

Saat:13.15-14.00
Söyleşi: “Etkileşimli ve Eleştirel Okuma Teknikleri”
Konuşmacılar: Oya Adalı, Yusuf Çotuksöken, Betül Çotuksöken
Düzenleyen: Papatya Yayıncılık Eğitim

Saat: 14.15-15.15
Söyleşi: “Masallar ve Çocuklar”
Konuşmacılar: Filiz Tosyalı, Zübeyde Gazanker, Ecem Tüfekçi, Mehmet Tatoğlu
Düzenleyen: Bu Yayınevi

Saat:15.30-16.30
Söyleşi-Şiir Dinletisi: “Silinsin Diye Yeryüzünden Savaş Sözcüğü”
Konuşmacılar: Gülsüm Cengiz, Müge Gürsoy Sökmen
Düzenleyen: Evrensel Basım Yayın

Saat:16.45-17.45
Sinevizyon-Söyleşi: “Yaylaların Özgür Çocukları Yürükler”
Saydam Gösterisi: Zeki Oğuz
Düzenleyen: Edebiyatçılar Derneği

Saat:18.00-19.30
Panel: “Devrimci gençlik Hareketlerinin Başkenti İstanbul”
Konuşmacılar:Turhan Feyzioğlu, Halim Demir, Fikret Babuş
Düzenleyen: Ozan Yayıncılık

3 KASIM 2010 ÇARŞAMBA

Saat:12.00-13.00
Söyleşi: Niçin Kitap Okumalıyız?
Yöneten: İshak Reyna
Katılımcılar: Arel Koleji Öğrencileri
Düzenleyen: Kelime Yayınları

Saat:14.00-15.00
Söyleşi: “Yazmak En Az Okumak Kadar Eğlencelidir”
Konuşmacı: Fanny Joly
Düzenleyen: Erdem Yayınları

 

3 KASIM 2010 ÇARŞAMBA

MARMARA SALONU

Saat:12.00-13.00
Piyano Resitali: “Onların Anısına /Üçüncü Nesilden Bir Besteci Hande Akkan”
Düzenleyen: Köy Enstitülerini Araştırma ve Eğitimi Geliştirme Derneği (KAVEG)

HAYATIN RENKLERİ: Yemek ve Kültür
Saat: 13.15-14.15
Söyleşi:" Yermek ve Kültür Dergisi Mutfağı "
Konuşmacılar: Yemek ve Kültür Dergisi Yayın Kurulu
Düzenleyen: Yemek ve Kültür Dergisi-TÜYAP

HAYATIN RENKLERİ: Sağlık
Saat:14.30-15.30
Söyleşi: “100 Yaşı Devirmenin Sırları”
Konuşmacılar: Esra Tüzün, Eren Eroğlu, Serdar Dağ
Düzenleyen: Turkuvaz Kitap-TÜYAP

Saat: 15.45–16.45
Panel:"Behice Boran 100 Yaşında/Behice Boran Üzerine Araştırma, Kitap ve Belgesel Çalışmaları’’
Konuşmacılar:Gökhan Atılgan, Emel Koç, Güzella Bayındır, Soydan Keneş, Kaya Özkaracalar
Düzenleyen: TÜSTAV-Türkiye Sosyal Tarih Araştırma Vakfı

Saat:17.00- 18.00
Söyleşi: “Öykünün Değişen Yüzü ve Öykü Yazımında Yeni Eğlimler”
Konuşmacılar: Mustafa Albayrak, Zeynep Sönmez, Murat Darılmaz, Mine Hoşcan Bilge
Düzenleyen: Kanguru Yayınları

Saat: 18.15 – 19.15
Söyleşi: "Cafer Hergünsel Öykülerinde Emirgan Portreleri"
Konuşmacılar: Ayhan Şahin ,Cafer Hergünsel
Düzenleyen: Yazın-Sanat Kooperatifi
Yazın-Sanat Kooperatifi Tiyatro Fabrikası Oyuncuları "Öykülerde Emirgan Portreleri "

 

3 KASIM 2010 ÇARŞAMBA

KARADENİZ SALONU

Saat:11.15-12.00
Okuma-Söyleşi: “Uzayda Bir Yatılı Okul ve Ötesi Yok Üzerine”
Konuşmacı: Suzan Geridönmez
Düzenleyen: Günışığı Kitaplığı

Saat: 12.15-13.00
Okuma-Söyleşi: “ Ebru Sanatıyla Çocukluğun Buluşması: Padişahın Ebrusu”
Konuşmacı: Aysel Gürmen
Düzenleyen: Günışığı Kitaplığı

Saat: 13.15-14.15
Söyleşi: “İstanbul’la Saklambaç Yazarı Mina Tansel’le Söyleşi ”
Konuşmacı: Mina Tansel
Düzenleyen: Can Çocuk

Saat:14.30-15.30
Söyleşi: “Bir Saatte İngilizce’de Tüm Zamanlar”
Konuşmacı: Murat Kurt
Düzenleyen: MK

Saat:15.45-16.45
Panel: “Türk Milliyetçiğinin Ekonomi Politiği”
Yöneten: Hacı Orman
Konuşmacılar: Ali Sait Çetinoğlu, İbrahim Okçuoğlu, Nevzat Onaran, Gülçiçek Günel Tekin
Düzenleyen: Ceylan Yayınları

Saat: 17.00-18.00
Söyleşi:“İstanbul’da Alevi Dergahlarının Tarihi”
Konuşmacılar: Cemal Şener, Mustafa Cemil Kılıç, Namık Kemal Boya
Düzenleyen: Etik Yayınları

Saat:18.15-19.15
Panel: “Tanıklıklarla 12 Eylül- Kadınlar Anılarını Paylaşıyor”
Yöneten: Sevim Korkmaz Dinç
Konuşmacılar: Nevzat Suer Sezgin, Kızbes Aydın, Ayşen Göreleli Kaypak, Aynur Seyrek, Meral Bekar
Düzenleyen: Kadın Yazarlar Derneği

 

3 KASIM 2010 ÇARŞAMBA

BÜYÜKADA SALONU

Saat:12.00-12.45
Söyleşi: “Mobingle Karşı Karşıya: Birey ya da Kurum Olmak”
Konuşmacı: Çağlar Çabuk
Düzenleyen: Elma Yayınevi

Saat:13.00-14.15
Panel: “Çocuk Kitaplarında Resimleme”
Konuşmacılar: Serpil Ural, Oya Abacı, Sibel Demirtaş
Düzenleyen: Çocuk ve Gençlik Yayınları Derneği

Saat:14.30-15.30
Panel: “Öykülerde İstanbul”
Konuşmacılar: Jale Sancak, Makbule Aras
Düzenleyen: İkaros Yayınları

Saat:15.45-16.45
Söyleşi:”Toplum Önünde Güzel Konuşmanın Sırları”
Konuşmacı: Sırrı Er
Düzenleyen: Hayat Yayınları

Saat:17.00-18.00
Panel: “Emeğin Başkenti İstanbul”
Konuşmacılar. Ragıp Zarakolu, Hacı Orman, Mukaddes Erdoğdu Çelik
Düzenleyen: BEKSAV

Saat:18.15-19.15
Panel: “Şiirin Son Kişotları”
Yöneten: Süreya Köle
Katılımcılar: Yüksel Pazarkaya, Bahrem Yıldız,Yetkin Aröz, Elif Sorgun, Gökçen Göksal, Ahmet Erdem, Leyla Şahin, Ahmet Ada, Hüseyin Haydar, Nur Saka, İsmail Toksoy, Dursun Özden, Süheyla Taşçıer, Yaşar İliksiz, Mehmet Esat, Gülseli İnal, Ünal Karahasan, İsmet Alıcı, Aynur Yalçınkaya, Cafer Yıldırım, İbrahim Tığ, Evin Okçuoğlu, Seyyit Nezir, Mustafa Işık, Yelda Karataş, Zafer Yalçınpınar.
Düzenleyen: Broy Yayınları

 

4 KASIM 2010 PERŞEMBE

INTEREXPO SALONU

Saat:13.30-14.30
Atölye:” İstanbul Elim Sende”
Konuşmacı: Simla Sunay
Düzenleyen: Çocuk ve Gençlik Yayınları Derneği

Saat:16.30-18.00
Söyleşi: “20 Yılda Edebiyatımızın Kilometre Taşları ve Tanığı: Dünya Kitap”
Konuşmacılar: Deniz Kavukçuoğlu, Doğan Hızlan, Faruk Şüyün, Füruzan, Metin Celâl
Ödül Töreni: DÜNYA KİTAP ÖDÜL TÖRENİ

 

4 KASIM 2010 PERŞEMBE

MARMARA SALONU

Saat:12.00-13.00
Söyleşi: “Yusuf’un Rüyası-Semih Kaplanoğlu”
Konuşmacı: Semih Kaplanoğlu
Düzenleyen: Timaş Yayınları

HAYATIN RENKLERİ: Sinema
Saat:13.30-15.00
Panel: “İstanbul’da Yüreğimin Orta Yeri Sinema”
Yöneten: Mine Ergen
Konuşmacılar: Erden Kıral, Agah Özgüç, Ümit Efekan, Ümit Elçi, Yavuz Özkan
Düzenleyen: Mitos-Boyut Yayınevi

HAYATIN RENKLERİ: Yaşam
Saat:15.15-16.15
Söyleşi:"Yaşam"
Konuşmacı: Esra Ceyhan
Düzenleyen: Alfa Yayınları-TÜYAP

Saat:16.30-18.00
Söyleşi: "Eğitimin Sorunları"
Konuşmacı: Rıfat Okçabol
Düzenleyen: Ütopya Yayınevi

 

4 KASIM 2010 PERŞEMBE

KARADENİZ SALONU

Saat:11.00-11.45
Karikatür Çizme Atölyesi:“İbrahim Sarı Pijama Ailesi’ni Çizmeyi Öğretiyor”
Konuşmacı: İbrahim Sarı
Düzenleyen: Genç Turkuvaz

Saat: 12.00-13.00
Okuma-Söyleşi: “Mizah Ustasının Yeni Kitabı: Pat Karikatür Okulu”
Konuşmacı: Behiç Ak
Düzenleyen: Günışığı Kitaplığı

Saat:13.15-14.15
Söyleşi-Belgesel Gösterimi: “Muazzez İlmiye Çığ Belgesel Gösterimi
Konuşmacı: Muazzez İlmiye Çığ
Düzenleyen: Kaynak Yayınları

Saat: 14.30-15.30
Söyleşi: “Sessiz Yürek, Çocuklar ve Öyküler”
Konuşmacı: Necati Güngör
Düzenleyen: Günışığı Kitaplığı
Saat: 15.45-16.45
Söyleşi: “Edebiyatta İlk Gençlik”
Konuşmacılar: Sennur Sezer, Gülsüm Cengiz
Düzenleyen: Evrensel Basım Yayın

Saat:17.00-18.00
Söyleşi: “Sol ve Din Tartışması: Ağzı Açık Kuyu”
Konuşmacılar: Tanıl Bora, Sırrı Süreyya Önder, Burhan Sönmez
Düzenleyen: Ayrıntı Yayınları

Saat:18.15-19.15
Söyleşi:“İstanbul’u Anlamak, İstanbul’u Yazmak”
Konuşmacılar: Melisa Gürpınar, Ebuzer Saray, Bilge Öngöre
Düzenleyen: Edebiyatçılar Derneği

 

4 KASIM 2010 PERŞEMBE

BÜYÜKADA SALONU

Saat: 12.00-13.00
Söyleşi: “Anılarımdaki Türkiye”
Konuşmacı: Yavuz Bahadıroğlu
Düzenleyen: Nesil Yayınları

Saat: 13.15-14.15
Söyleşi: “Üç Devir Bir Şehir: İstanbul”
Konuşmacı: Önder Kaya
Düzenleyen: Küre Yayınları

Saat:14.30-15.30
Söyleşi : “Kendini Bilmek ve Uyanış”
Konuşmacı: A. Cemal Gürsoy
Düzenleyen: Ruh ve Madde Yayınları

Saat:15.45-16.45
Söyleşi: “Yazınımızda Cemal Süreya”
Konuşmacılar: Ahmet Saraçoğlu, Niyazi Yaşar, Ertan Mısırlı, Engin Turgut, Koray Feyiz
Düzenleyen: Cemal Süreya Kültür Derneği

Saat:17.00-18.00
Söyleşi: “Referandum Sonrası Türkiye”
Konuşmacı: Yılmaz Dikbaş
Düzenleyen: Asyaşafak Yayınları

Saat:18.15-19.15
Söyleşi: Kürt Kimliği Demokrasi ve Özerklik
Konuşmacı: Abbas Vali
Düzenleyen: Avesta Yayınları

 

5 KASIM 2010 CUMA

MARMARA SALONU

Saat:12.00-13.00
Söyleşi: “ Öğrenci Koçluğu Üzerine”
Konuşmacı: Filiz Tosyalı
Düzenleyen: Sistem Yayıncılık

HAYATIN RENKLERİ: Yemek ve Kültür
Saat: 13.15-14.15
Söyleşi: "Mutfağın Sırları"
Konuşmacılar: Deniz Kavukçuoğlu, Faruk Şüyün, Emrullah Gümüştaş, Gülhan Kara
Düzenleyen: Ehlikeyf Dergisi

Saat: 14.30-15.30
Panel:”Bir Dil Niye Kanar?”
Yöneten: Ahmet Öz
Konuşmacılar: Ömer Laçiner, Muhsin Kızılkaya
Düzenleyen: İletişim Yayınları

Saat:15.45-16.45
Söyleşi:"Ahmet Uluçay Sineması"
Konuşmacılar: İhsan Kabil, Mustafa Preşeva, Yeşim Ustaoğlu, Serkan Çakarer
Düzenleyen: Küre Yayınları

Saat:17.00-18.00
Söyleşi: “Bin Yılların İstanbul’u”
Konuşmacı: Ümit Meriç
Düzenleyen: Nesil Yayınları

Saat:18.15-19.15
Söyleşi: “Ezberbozan Romanlar”
Konuşmacılar: Can Eryümlü, Handan Gökçek, Nevzat Süer Sezgin
Düzenleyen: Pupa Yayınları

 

5 KASIM 2010 CUMA

KARADENİZ SALONU

Saat: 12.00-13.00
Okuma-Söyleşi: “İzmirli Sıradışı Bir Kitap: İzmir’de Üç Çocuktuk”
Konuşmacı: Hacer Kılcıoğlu
Düzenleyen: Günışığı Kitaplığı

Saat: 13.15-14.15
Söyleşi: “Şiirler ve Çocuklar”
Konuşmacı: Necdet Neydim
Düzenleyen: Günışığı Kitaplığı

Saat: 14.30-15.30
Söyleşi: “ Çöl, Deniz ve Siret-i Meryem”
Konuşmacı: Sibel Eraslan
Düzenleyen: Timaş Yayınları

Saat: 15.45-16.45
Belgesel Film Gösterimi: Tekel İşçilerinin Direnişinde Buluşmanın Tanıklığı "Birleştik Tekel Olduk"
Yönetmen: Engin Ayça
Tekel İşçilerine Armağan

Saat: 17.00-18.00
Söyleşi: “Masallar ve Toplumsal Cinsiyet”
Konuşmacılar: Özlem Sezer, Medine Sivri
Düzenleyen: Evrensel Basım Yayın
Saat:18.15-19.30
Panel: “Liberalizm ve Sosyalizm “
Yöneten: Mehmet Akkaya
Konuşmacılar: Metin Kayaoğlu, Yener Orkunoğlu, Ömer Laçiner, Ertuğrul Kürkçü.
Düzenleyen: Belge Uluslararası Yayıncılık

 

5 KASIM 2010 CUMA

BÜYÜKADA SALONU

Saat:12.00-13.00
Söyleşi: “Japon Yapmış”
Konuşmacı: Onur Ataoğlu
Düzenleyen: Çınar Yayınları

Saat: 13.15-14.15
Söyleşi: “Şiir ve İstanbul”
Konuşmacı: Müslim Çelik
Düzenleyen: Cem Yayınları

Saat: 14.30-15.30
Şiir Dinletisi ve Söyleşi
Konuşmacı: Ahmet Telli
Düzenleyen: Everest Yayınları
Saat: 15.45-16.45
Söyleşi: “Aydınlanmada Halk, Örgütlü Aydın İlişkisi”
Konuşmacılar: Namık Boya, Mehmet Atay, Gökalp Eren
Düzenleyen: CUMOK

Saat:17.00-18.00
Şiir-Dinleti
Şiirler: Nevzat Çelik
Müzik: Uğur Karataş
Düzenleyen: İmge Kitabevi

Saat:18.15-19.30
Söyleşi: “Hıfzı Topuz’un İstanbul Yazıları”
Yöneten: Aydın Ergil
Konuşmacı: Hıfzı Topuz
Düzenleyen: Ekin Yazın Dostları

 

 

5 KASIM 2010 CUMA

HEYBELİADA SALONU-TÜYAP DOĞAN HIZLAN KİTAPLIĞI

Saat:12.00-12.45
Panel:”İnsan Hakları Panoraması”
Konuşmacılar: Ercan Kanar, Abdulbaki Boğa, İrfan Bilgin
Düzenleyen: İnsan Hakları Derneği

Saat:13.00-14.00
Panel: “Sivil Toplum Kuruluşlarının Okuma Alışkanlığı Kazandırmadaki Rolü”
Konuşmacılar: Oya Adalı, Nurdan Şahin, Hüseyin Vural
Düzenleyen: Çocuk ve Gençlik Yayınları Derneği

Saat:14.15-15.15
Söyleşi: “Dünden Bugüne Yeşilçam”
Konuşmacılar: Fikret Hakan, Nigar Pösteki
Düzenleyen: İnkılap Kitabevi

Saat:15.30-16.30
Söyleşi: “ Lacan ve Psikanaliz”
Konuşmacı: Nami Başer
Düzenleyen: Say Yayınları

Saat:16.45-18.00
Söyleşi: “12 Eylül’ün 30. Yılında 30 Yıl 30 Hayat”
Konuşmacılar: Çiğdem Sezer, İbrahim Dizman, Öner Yağcı, Ali Sirmen, Eşber Yağmurdereli,Celalettin Can, Şenal Sarıhan, Süleyman Çelebi, Ahmet Telli, Aydın Ilgaz, Kemal Anadol, Turgut Kazan, Ahmet İsvan
Düzenleyen: İmge Kitabevi

Saat:18.15-19.30
Panel: “Sinop Zindanı’ndan F Tiplerine Hapishaneler”
Konuşmacılar: Sırrı Süreya Önder, Eşber Yağmurdereli, Sezai Sarıoğlu
Düzenleyen: Kibele Yayınevi

 

6 KASIM 2010 CUMARTESİ

INTEREXPO SALONU

Saat:11.00-11.45
Söyleşi: “Cem Yılmaz ile Söyleşi”
Konuşmacı: Cem Yılmaz
Düzenleyen: Okuyanus Yayınları

Saat: 12.00-13.00
Panel: “Bir İhtimal Daha Var”
Konuşmacı: Enver Aysever
Düzenleyen: Remzi Kitabevi

Saat: 13.15-14.15
Söyleşi:" Can Dündar ile Söyleşi"
Konuşmacı: Can Dündar
Düzenleyen: Can Yayınları

Saat: 14.30-15.30
Söyleşi: “Türkiye’deki Son Gelişmeler”
Konuşmacı: Hulki Cevizoğlu
Düzenleyen: İnkılap Kitabevi

Saat: 15.45-16.45
Panel: “Romanların Kahramanları ve Kahramanların Romanları”
Konuşmacılar: Üstün Dökmen
Düzenleyen: Remzi Kitabevi

Saat: 17.00-18.15
Panel: “İfade Özgürlüğü Önündeki Engeller”
Yöneten: Mine Ergen
Konuşmacılar: Metin Celal, Orhan Erinç, Okay Gönensin, Sedat Ergin
Düzenleyen: Gerçek Sanat Yayınları

Saat:18.30-20.00
Söyleşi: “Türkiye’de Çizgi Roman- İtalyan Fummettisi”
Konuşmacılar: Gallieno Ferri, Gianfranci Manfredi, Moreno Burattini, Marcello Toninelli, Laura Scarpa,Diego Cajelli, Riccardo Burchielli, Marcello Toninelli, Ersin Burak
Düzenleyen: 1001 Roman

 

6 KASIM 2010 CUMARTESİ

MARMARA SALONU

Saat: 12.00-13.00
Söyleşi:“Modern Dünyada Değer Kayması”
Konuşmacı: Erdal Atabek
Düzenleyen: Cumhuriyet Kitapları

Saat:13.15-14.15
Panel:"Edebiyatımızın Kalemleri Yeterince Özgür mü?"
Yöneten: Arife Kalender
Konuşmacılar: Enver Aysever, İnci Aral, Hami Çağdaş
Düzenleyen: PEN

Saat: 14.30-15.30
Söyleşi: “Edebiyatçı Gözüyle Tarih”
Konuşmacı: Ahmet Ümit
Düzenleyen: Everest Yayınları

Saat:15.45-17.00
Panel: “Korkut Boratav’ın Yarım Yüzyıllık Üretiminden Damıttığı Eser: Emperyalizm, Sosyalizm ve Türkiye”
Konuşmacı: Korkut Boratav, Oktar Türel, Gökhan Atılgan,
Düzenleyen: Yordam Kitap

Saat:17.15-18.15
Söyleşi:”İstanbul’u Yazmak-İstanbullular Romanı”
Konuşmacı: Buket Uzuner
Düzenleyen: Everest Yayınları

Saat:18.30-19.30
Söyleşi:”Solun Tarihine Nasıl Yaklaşmalı?”
Konuşmacı: Aydemir Güler
Düzenleyen: Yazılama Yayınevi

 

6 KASIM 2010 CUMARTESİ

KARADENİZ SALONU

Saat:11.00-11.45
Söyleşi: “Meta Secret’la Her Şey Mümkün”
Konuşmacı: Mel Gill
Düzenleyen: Epsilon Yayınları

Saat:12.00-13.00
Panel: “Günlük Hayatta Sanatın Yeri ve Aydın Olmak”
Konuşmacı: Kenan Işık
Düzenleyen: Kırmızı Yayınları

Saat: 13.15-14.15
Söyleşi: "Grangé Okurlarıyla Buluşuyor"
Konuşmacı: J. C. Grangé
Düzenleyen: Doğan Kitap

Saat:14.30-15.30
Panel: “Referandum Sonrası Yeni Anayasa Arayışları”
Yöneten: Aydın Cıngı
Konuşmacılar: İbrahim Kaboğlu
Düzenleyen: SODEV

Saat: 15.45-17.00
Panel:“Aydınlanma Bilgesi İlhan Selçuk”
Yöneten: Deniz Kavuçuoğlu
Konuşmacılar: Doğan Hızlan, Alev Coşkun, Ionna Kucuradi
Düzenleyen: Cumhuriyet Kitapları-TÜYAP

Saat: 17.15-18.15
Söyleşi: “Kendi Everest’inize Tırmanın”
Konuşmacı: Nasuh Mahruki
Düzenleyen: Alfa Yayınları

Saat:18.30-19.45
Okuma Tiyatrosu: "Hollywood Kara Bir Sayfa."
Sahneleyen ve Oynayan: Gülsen Tuncer
Düzenleyen: TÜYAP

 

6 KASIM 2010 CUMARTESİ

BÜYÜKADA SALONU

Saat: 11.00-11.45
Söyleşi:” İnsan ?”
Konuşmacı: Süleyman Diyaroğlu
Düzenleyen: His

Saat: 12.00-13.00
Söyleşi: “Kadınların İstanbul’unu Yazmak”
Konuşmacılar: Sennur Sezer, Semra Aktunç, Gülsüm Cengiz
Düzenleyen: Evrensel Basım Yayın

Saat: 13.15-14.15
Panel: “ Ulusalcılık ve Sosyalizm”
Yöneten: Mehmet Akkaya
Konuşmacılar: Sungur Savran, Haluk Yurtsever, Ragıp Zarakolu
Düzenleyen: Belge Uluslararası Yayıncılık

Saat: 14.30-15.30
Panel: “Neden İşçi Sınıfının Siyasal – Sendikal Birliği?”
Yöneten: Çelik Sezer
Konuşmacı: Sırrı Öztürk
Düzenleyen: Sorun Yayınları Kolektifi

Saat: 15.45-17.00
Panel: "Göç ve Edebiyat"
Konuşmacılar: Turhan Günay, Pınar Uyan,Osman Şahin
Düzenleyen: İstanbul Bilgi Üniversitesi Göç Araştırmaları Merkezi

Saat:17.15-18.15
Panel:"Sonsuzun Uçları: Birkaç Söz, Birkaç Şiir"
Yöneten: Aydın Şimşek
Konuşmacı: Şükrü Erbaş
Düzenleyen: Kanguru Yayınları

Saat:18.30-19.30
Söyleşi: “ Şeytanlaşan İnsanlar”
Konuşmacı: Adnan Nur Baykal
Düzenleyen: Sistem Yayıncılık

 

6 KASIM 2010 CUMARTESİ

HEYBELİADA SALONU-TÜYAP DOĞAN HIZLAN KİTAPLIĞI

Saat:11.00-11.55
Panel: “Ahmet Ümit Romanında İstanbul”
Yöneten: Aydın Ergil
Konuşmacı: Ahmet Ümit
Düzenleyen: Ekin Yazın Dostları

Saat: 12.00-13.00
Söyleşi: "İstanbul"
Konuşmacılar: Catherine Pinguet, Korkut Erdur
Düzenleyen: YKY-TÜYAP

Saat: 13.15-14.15
Söyleşi:" İstanbul ve Polisiyenin Geleceği”
Konuşmacılar: Petros Markaris, Esmahan Aykol, Celil Oker
Düzenleyen: Turkuvaz Kitap-TÜYAP

Saat: 14.30-15.30
Söyleşi:”29. İstanbul Kitap Fuarı Onur Yazarı Doğan Kuban”
Konuşmacılar: Doğan Kuban, Faruk Şüyün
Düzenleyen: TÜYAP

Saat:17.00-18.00
Panel: “Doğumunun 100. Yılına Doğru Rıfat Ilgaz”
Konuşmacılar: Erol Şadi Erdinç, Doğan Hızlan,Aydın Ilgaz
Düzenleyen: Çınar Yayınları

Saat:18.15-19.45
Söyleşi:” Ve Şeytan Yeraltını Yarattı”
Konuşmacılar: Şenol Erdoğan, İnan Mayıs Aru, Rafet Aslan, Kerem Koç
Düzenleyen: 6.45 Yayınları

 

6 KASIM 2010 CUMARTESİ

KINALIADA SALONU

Saat:15.00-16.30
Cevdet Kudret 2010 Edebiyat Ödülleri Töreni
Okumalar: Tijen Par ve Ersan Uysal
Dia Gösterisi: İsa Çelik
Konuşmacılar: Efnan Dervişoğlu, Seda Işık
Düzenleyen: Cevdet Kudret Ailesi ve TÜYAP

Saat:17.00-18.00
Söyleşi: “İlhan Berk’te İstanbul”
Konuşmacı: Yüksel Pazarkaya
Düzenleyen: TÜYAP

 

7 KASIM 2010 PAZAR

INTEREXPO SALONU

Saat:12.00-13.00
Söyleşi:“Türk Toplumunda Anayasaların Geçirdiği Evreler”
Konuşmacılar: Alev Coşkun,Süheyl Batum
Düzenleyen: Cumhuriyet Kitapları

Saat: 13.15-14.45
Atölye Çalışması-Söyleşi: “Queenie Chan Manga Atölyesi”
Konuşmacı: Queenie Chan
Düzenleyen: Desen Yayınları

Saat: 15.00-16.00
Söyleşi: “ Göç ve Şiir”
Konuşmacılar: Mehmet Günyeli, Bejan Matur
Düzenleyen: Timaş Yayınları

Saat: 16.15-17.15
Söyleşi: “Siyasi Tarih ve Hafıza”
Konuşmacı: Orhan Miroğlu
Düzenleyen: Everest Yayınları

Saat:17.30-19.00
Panel: “Kültür Okyanusunda İstanbul Mozaiği”
Yöneten: Mine Ergen
Konuşmacılar: Aydın Çubukçu, Ragıp Zarakolu, Mihail Vasiliadis, Pakrat Estukyan
Düzenleyen: Mitos-Boyut Yayınevi

 

7 KASIM 2010 PAZAR

MARMARA SALONU

Saat:12.00-13.00
Söyleşi:” Osmanlıdan Günümüze Türkiyede Polisiye Edebiyatı”
Konuşmacı: Erol Üyepazarcı
Düzenleyen: E Yayınları

Saat: 13.15-14.15
Panel: “Koç Üniversitesinde Sosyal ve Beşeri Bilimler: Toplumun ve Bireyin Refahına Katkılar”
Konuşmacılar: Çiğdem Kağıtçıbaşı, Dikmen Bezmez, Scott Redford, Hülya Durudoğan, Elif Batuman
Düzenleyen: Koç Üniversitesi Yayınları

Saat: 14.30-15.30
Söyleşi: “Barışa Köprü Ol”
Konuşmacı: Cezmi Ersöz
Düzenleyen: Tekin Yayınevi

Saat: 15.45-16.45
Panel: “Küresel Ekonomik Kriz ve Türkiye: “Teğetin Yıkımı”
Konuşmacılar: Mustafa Sönmez, Erinç Yeldan, İzzettin Önder
Düzenleyen: Yordam Kitap

Saat:17.00-18.00
Söyleşi: “Dil Hurafeleri”
Konuşmacı: Kemal Ateş
Düzenleyen: İmge Kitabevi

 

7 KASIM 2010 PAZAR

KARADENİZ SALONU

Saat:11.00-11.45
Panel: “Köy Enstitüsü Uygulamasından Nasıl Yararlanabiliriz?”
Yöneten: Ömer Karabulut
Konuşmacılar: Zeki Sarıhan, Adil Türkoğlu, Güler Yalçın
Düzenleyen: Ulusal Eğitim Derneği

Saat:12.00-13.00
Panel: “Edebiyat ve Hastalık”
Konuşmacılar: Haydar Ergülen, Baki Asiltürk
Düzenleyen: İkaros Yayınları

Saat: 14.30-15.30
Söyleşi: “Dil ve Sosyal Değişim: Rüyalarımda Bile Dilimi Kaybetmeyeceğim”
Konuşmacı: Séchu Sende
Düzenleyen: Avesta Yayınları

Saat: 15.45-16.45
Panel: “Hayatın ve Aşkın Şairi: Nazım Hikmet”
Konuşmacı: Mehmet Özer
Düzenleyen: Hayal Dergisi Yayınları

Saat: 17.15-18.30
Panel: “ 12 Eylül Sonrası Sürgün Edebiyatı”
Yöneten Ragıp Zarakolu
Müzik: Mansur Bildik
Konuşmacılar: Cezmi Ancil, Nuray Bayındır, Mansur Bildik,Hasan Bildirici, Erdal Boyoğlu, Fikret Güneş, Sebuktay Kaan, Fevzi Karadeniz
Düzenleyen: Belge Uluslararası Yayıncılık

 

7 KASIM 2010 PAZAR

BÜYÜKADA SALONU

Saat:12.00-13.15
Panel: “12 Eylül Sonrası Cezaevi’nde Yazınsal Direniş”
Yöneten: Ragıp Zarakolu
Katılımcılar: Nuri Akalın, Azimet Ceyhan, Erol Dündar, Memik Horuz, N. Mehmet Güler, Abdullah Kanat, A. Kadir Konuk, Hüseyin Şimşek, Edip Yalçınkaya, Aytekin Yılmaz.
Düzenleyen: Belge Uluslararası Yayıncılık

Saat: 13.30-14.30
Panel: “Maviden Yeşile Naci Girginsoy”
Konuşmacılar: Mustafa Küpçü, Güngör Gençay, Öner Yağcı
Düzenleyen: Gerçek Sanat Yayınları

Saat: 14.45-15.45
Panel: “ Sanat Cephesi Dergisi Şairleriyle Sınıf Mücadelesinde Yazarın Sorumluluğu”
Konuşmacılar: Asım Gönen, İrfan Ünal, İsmail Hardal
Düzenleyen: Sorun Yayınları Kolektifi

Saat: 16.00-17.00
Panel:"Yabancılaşma ve Şiir"
Konuşmacılar: Şükrü Erbaş, Sezai Sarıoğlu, Şeref Bilsel, Aydın Şimşek
Düzenleyen: Kanguru Yayınları

Saat:17.15-18.30
Şiir-Dinleti: “Abdullah Rıza Ergüven/Berfin Bahar Şiirleri”
Katılımcı Şairler: İdris Atmaca, Mahmut Baycan, Veysel Boğatepe, Nalan Çelik, Seher Duman, Arzu Karadağ, Ceylan Koryürek, Hüsam Kurt, Ahmet Selçuk İlkan, Sabri Kuşkonmaz, Ali Narçın, Seyyit Nezir, Evin Okçuoğlu, Ümit Öztürk, Hakan Sevin, Mehmet Gözen, Mihai Maxim
Düzenleyen: Berfin Bahar Dergisi

 

7 KASIM 2010 PAZAR

KINALIADA SALONU
Saat:15.30-16.30
Anma-Söyleşi: “Edebiyatta 40. Yılında Füsun Akatlı’yı Anıyoruz”
Konuşmacılar: Hilmi Yavuz, Doğan Hızlan, Zeynep Altıok, Murat Gülsoy, Pınar Kür
Düzenleyen: TÜYAP

7 KASIM 2010 PAZAR

HEYBELİADA SALONU-TÜYAP DOĞAN HIZLAN KİTAPLIĞI

Saat:11.00-11.45
Söyleşi: “Hiç Kimsenin Kenti: Galata”
Konuşmacılar: Tolga Gümüşay, Murat Görgülü
Düzenleyen: Altın Kitaplar

Saat:12.00-13.00
Söyleşi: “İstanbul’u Neden Sevmeliyiz?”
Konuşmacı: Haldun Hürel
Düzenleyen: Kapı Yayınları

Saat: 13.15-14.15
YILIN ÇOCUK KİTAPLARI ÖDÜL TÖRENİ
Düzenleyen: Çocuk ve Gençlik Yayınları Derneği
Saat: 14.30-15.30
Panel: “Şeyh Bedrettin’den Demirtaş Ceyhun’a Aydın Mayası”
Yöneten: Süreyya Köle
Konuşmacılar: Yüksel Pazarkaya, Merdan Aslan, Hüseyin Erdem, Yüksel Gür, Seyyit Nezir
Düzenleyen: Sis Çanı Yayıncılık

Saat:15.45-16.45
Şiir-Dinleti: “İstanbul Üzerine Şiirler ve Şiir Okumaları”
Katılımcı Şairler: Tozan Alkan, Şeref Bilsel, Betül Dünder, Özcan Erdoğan, Cenk Gündoğdu, Nilay Özer, Şükrü Sever, Gonca Özmen, Faris Kuseyri, Zeynep Köylü, Bâki Ayhan T., Gökhan Arslan, Engin Özmen.
Düzenleyen: İkaros Yayınları

Saat:18.15-19.00
Söyleşi: “İstanbul Notları”
Konuşmacı: Erk Acarer
Düzenleyen: İnkılap Kitabevi

* 28 EKİM 2010 ÇARŞAMBA GÜNÜ GÜNCELLENMİŞ PROGRAMDIR.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme