İstanbul’da Kültür Sanat

Etkinlikler
İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası, bugün Cemal Reşit Rey (CRR) Konser Salonunda ”Yeni Yıl Konseri” verecek. Şef Alexander Rahbari yönetimindeki orkestraya, soprano Elisabeth Flechl ile te...
EMOJİLE

İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası, bugün Cemal Reşit Rey (CRR) Konser Salonunda ”Yeni Yıl Konseri” verecek.

Şef Alexander Rahbari yönetimindeki orkestraya, soprano Elisabeth Flechl ile tenor Karl-Michael Ebner eşlik edecek.

Dünyada yeni yıl konserleri ile ün salan Johann Strauss Topluluğu, ”Yeni Yıl Konseri” için 26 Aralıkta CRR Konser Salonu‘nda sahne alacak. İsmini ünlü Strauss ailesinden alan Johann Strauss Topluluğunu, şef ve topluluğun başkemancısı Russell McGregor yönetecek.
CRR, 27 Aralıkta Los Vivancos‘a ev sahipliği yapacak.

Piyanist Gülsin Onay, 28 Aralıkta Kadıköy’deki Süreyya Operası‘nda resital verecek.
İstanbul Devlet Opera ve Balesi, ”Yeni Yıl Konseri”ni 29 ve 30 Ocakta Süreyya Operasında gerçekleştirecek.

Sarközi liderliğindeki ”Gypsy Devils Orchestra”, 29 Aralıkta İş Sanat Kültür Merkezi‘nde müzikseverlerle buluşacak.

İstanbul Klarnet Korosu ”Yeni Yıl Konseri”ni 29 Aralıkta Caddebostan Kültür Merkezi‘nde verecek. Şef Burak Tüzün’ün yöneteceği koroya, Göteborg Senfoni Orkestrası solo obua sanatçısı Pelin Çotal da eşlik edecek.

Rock grubu Kargo ile güçlerini birleştiren Mirkelam, bugün Beyoğlu Hayal Kahvesinde sevenleriyle buluşacak.

”Bulutsuzluk Özlemi”, müzik serüvenlerinin 20. yılı dolayısıyla 29 Aralık’ta Beyoğlu Hayal Kahvesinde konser verecek.

Mezzo soprano Ezgi Saydam ve piyanist Kamerhan Turan ikilisi, 30 Aralıkta Akbank Sanat‘ın çok amaçlı salonunda sahne alacak.

DİĞER KONSERLER

Kenan Doğulu Hilton Hotel&Convention Center Hall’de, Nazan Öncel ”A Bu Hayat Şarkıları” ile Point Hotel Barbaros Otelde, Volkan Konak ve Dolapdere Big Gang Maslak Sheraton Hotelde, Ezginin Günlüğü ve Gündoğarken Studio Live Dip İstanbul’da, Feridun Düzağaç ve Repertuar Köpekleri Studio Live‘de, Serdar Ortaç Grand Cevahir Hotelde ve Teoman Çubuklu Hayal Kahvesi’nde yeni yıla ”merhaba” diyecek.

İSTANPOLİ"NİN İLK OYUNU "KASSA"

İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti (AKB) Ajansı tarafından desteklenen ”İstanpoli” adlı projenin ilk oyunu olan ”Kassas”, 30 Aralık Çarşamba günü Garajİstanbul’da izleyiciyle buluşacak.

”Boş inançlarla karışık ve abuk subuk hikayeler anlatan kişi” anlamına gelen ”Kassas”ta, bedenleri dükkanları olan İstanbul’daki seyyar satıcıların yaşamlarını manilerle, şarkılarla ve şiirle anlatan ozanların hikayeleri anlatılıyor.

Metin Zakoğlu‘nun yazıp yönettiği ”Arkadaşım Kadın Oldu’‘ adlı komedi, bugün Kulis Oda Sahnesi Caddebostan‘da sahnelenecek.

Serkan Üstüner‘in yönettiği ve sahneye uyarladığı ”İki Efendinin Uşağı” adlı oyun, 26 Aralıkta Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi’nde izlenebilecek.

Barış Kıralioğlu‘nun yönettiği, Aristophanes‘in yazdığı ”Kadınlar Savaşı” adlı oyun, 29 Aralık Salı günü Ortaköy Kültür Merkezi Afife Jale Sahnesi‘nde izleyiciyle buluşacak.

Sedat Demirsoy‘un yazdığı ve yönettiği ”Hiç: Neyzen Teyfik” adlı oyun, bugün Mavi Sahne‘de izlenebilecek.

ŞEHİR VE DEVLET TİYATROLARI

Sanatseverler, Devlet Tiyatrolarında 29 ve 30 Aralıkta ”Ful Yaprakları” adlı oyunu AKM Oda Tiyatrosu Küçük Sahne’de; ”Töre” adlı oyunu Küçükçekmece Cennet Kültür ve Sanat Merkezi’nde; ”Vahşet Tanrısı” adlı oyunu Cevahir Salon 1’de; Güngör Dilmen’in yazdığı ”Kuzguncuk Türküsü” adlı oyunu ise Üsküdar Tekel Sahnesi’nde izlemeye devam edecek.
Şehir Tiyatrolarında ise 25, 26 ve 27 Aralıkta ”Kafes” adlı eser Fatih Reşat Nuri Tiyatrosu’nda; ‘‘Mefisto’‘ adlı eser Kağıthane Sadabad Sahnesi’nde; ”İntiharın Genel Provası” adlı eser de Üsküdar Müsahipzade Sahnesi’nde izlenebilecek.

Küçük tiyatroseverler ise dört masaldan oluşan ”Anadolu Masalları’‘nı hafta sonu Ortaköy Afife Jale Sahnesi’nde izleyebilecek.

Sedat Demirsoy’un yönettiği ‘‘Cinfikir’‘ ise yarın Mavi Sahne’de sahnelenecek.

SERGİ

Sanatseverler, ”21. ENKA Kültür Sanat Kış Etkinlikleri” kapsamında düzenlenecek Desen Halıçınarlı’nın ”İlk Günahın Kenti” adlı resim, gravür ve desen sergisini ENKA Dr. Clinton Vickers Sanat Galerisi‘nde 29 Aralık Salı gününden itibaren hafta boyunca gezebilecek. Sergi, 22 Ocak 2010 tarihine kadar hafta içi her gün 10.30-16.30 saatleri arasında açık olacak.

Simya Galeri Atölyesi sanatçılarının gerçekleştirdiği ”İstanbul’u Takı-Yorum” adlı takı ve heykel sergisi, 28 Aralık Pazartesi gününe kadar Simya Galeri‘de ziyaretçilere açık olacak.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme