‘İstanbul Ne ki?’

Etkinlikler
Aylık kitap tahlili ve eleştiri dergisi Ayraç‘ın 13. sayısı çıktı. İstanbul’un 2010 Kültür Başkenti olması vesilesiyle çokça İstanbul konulu kaynağın basıldığını belirten Ayraç İstanbul...
EMOJİLE

Aylık kitap tahlili ve eleştiri dergisi Ayraç‘ın 13. sayısı çıktı. İstanbul’un 2010 Kültür Başkenti olması vesilesiyle çokça İstanbul konulu kaynağın basıldığını belirten Ayraç İstanbul’u farklı bir çerçevede ele alıyor. "Öteki" Öteki İstanbul başlığıyla çıkan sayıda İstanbulluluk kimliği, değişen yapı, kentsel dönüşüm, farklı İstanbul algıları ve yoksulların hayalleri usta kalemlerce tartışmaya açılıyor.

Bu sayıda Ahmet Gürsoy’la New York ve İstanbul arasındaki “çok-kültürlülük” ve “parçalı şehircilik” benzerlikleri, Deniz Yonucu’yla da ‘öteki İstanbul’un sınıfsal tarihi, Ümit Meriç’le, İstanbul’un ne’liğine dair birer söyleşiyi okuyabileceksiniz. Bunların yanı sıra dergide Abdullah Yavuz Altun, Yunus Emre Tozal ve Cemil Üzen‘in İstanbul konulu yazıları yer alıyor.

Dikkat çekecek birçok yazarın metni bulabileceğiniz derginin bir de okurlara müjdesi var: Her sayıda olmasa da üç sayıda bir "Şehr-i Şiir" başlığında Haydar Ergülen şiirleriyle kitap aralarınıza dahil olacak. Bu sayıda da İbrahim Tenekeci, Feridun Andaçla buluşacaksınız.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme