İstanbul Kültür Gezileri Başlıyor

Etkinlikler
İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür A.Ş. tarafından her yıl yaz aylarında düzenlenen "İstanbul Kültür Gezileri" 2010’da da devam ediyor. İlki 2006 yılında gerçekleştirilen İstanbul K...
EMOJİLE

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür A.Ş. tarafından her yıl yaz aylarında düzenlenen "İstanbul Kültür Gezileri" 2010’da da devam ediyor.

İlki 2006 yılında gerçekleştirilen İstanbul Kültür Gezileri ile şehrin tarihî kültürel mirasının tanıtılması ve "İstanbullu" olma bilincinin arttırılması amaçlanıyor.

Kültür tarihçisi Süleyman Zeki Bağlan‘ın anlatımıyla ücretsiz olarak gerçekleştirilecek olan gezilere kayıtlar telefonla yapılacak. İstanbul Kültür Gezileri kapsamında Topkapı ve çevresi, Sultanahmet, Süleymaniye, Yıldız Sarayı ve Fatih bölgesinin tarihî ve kültürel zenginliği İstanbullulara anlatılacak.

Katılım için 16 yaşından büyük olma şartı aranan geziler için kontenjan sayısı 40 kişi ile sınırlı. İlki 22 Mayıs Cumartesi günü başlayacak olan geziler, her Cumartesi günü 14.00-17.00 saatleri arasında gerçekleştirilecek. Geziye katılacakların yanlarında "MÜZE KART" bulundurmaları gerekmektedir.

KAYIT İÇİN İRTİBAT TEL: 0212 467 07 58

GEZİ TARİHLERİ:

1.HAFTA: 22 MAYIS CUMARTESİ Saat: 14.30 SÜLEYMANİYE
2.HAFTA: 29 MAYIS CUMARTESİ Saat: 14.30 TOPKAPI SEMTİ
3.HAFTA: 5 HAZİRAN CUMARTESİ Saat: 14.30 FATİH
4.HAFTA: 12 HAZİRAN CUMARTESİ Saat: 14.30 TOPKAPI SEMTİ
5.HAFTA: 19 HAZİRAN CUMARTESİ Saat: 14.30 YILDIZ SARAYI
6.HAFTA: 26 HAZİRAN CUMARTESİ Saat: 14.30 SULTANAHMET

NOT: Diğer haftalar için tarih güncellemesi yapılacaktır.

GÜZERGÂHLAR:

SÜLEYMANİYE: SÜLEYMANİYE CAMİİ VE KÜTÜPHANESİ, MEYDAN ÇEŞMESİ, KANUNİ SULTAN SÜLEYMAN VE HÜRREM SULTAN TÜRBELERİ, BAB-I MEŞİHAT.

TOPKAPI SEMTİ: KARAAHMETPAŞA CAMİİ, KÜLTÜR A.Ş. GENEL MÜDÜRLÜĞÜ, TÜRK DÜNYASI EVLERİ, KALEİÇİ, TOPKAPI SEMTİ, ,TAKKECİ İBRAHİM AĞA CAMİİ, MERKEZ EFENDİ KÜLLİYESİ

FATİH: FATİH HAVA ŞEHİTLERİ PARKI, AMCAZADE KÜLLİYESİ, KIZTAŞI, MİLLET KÜTÜPHANESİ, FATİH KÜLLİYESİ, BÜYÜK KARAMAN, SAHN-I SEMAN, TETİMME MEDRESELERİ

YILDIZ SARAYI: YILDIZ SARAYI KAPISI, ŞEHİR MÜZESİ, YILDIZ SARAYI MÜZESİ, YILDIZ CAMİİ

SULTANAHMET MEYDANI: YEREBATAN SARNICI, MİLLİON TAŞI, SU TERAZİSİ, FİRÜZAĞA CAMİİ, ALMAN ÇEŞMESİ, DİKİLİTAŞ, SULTANAHMET CAMİİ.

İSLAM VE TEKNOLOJİ MÜZESİ: YEREBATAN SARNICI, GÜLHANE PARKI, İ SLAM VE TEKNOLOJİ MÜZESİ, TOPKAPI SARAYI

TOPKAPI SARAYI

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme