İstanbul Design Weekend Başlıyor

Etkinlikler
İSTANBUL DESIGN WEEKEND’İN PROGRAMI İÇİN TIKLAYIN İstanbul’da tasarımın tanıtımına ve gelişimine katkıda bulunmak amacıyla düzenlenen ‘Design Week’ bu yıl ‘İstanbul Desig...
EMOJİLE

İSTANBUL DESIGN WEEKEND’İN PROGRAMI İÇİN TIKLAYIN

İstanbul’da tasarımın tanıtımına ve gelişimine katkıda bulunmak amacıyla düzenlenen ‘Design Week’ bu yıl ‘İstanbul Design Weekend’ (İDW) adıyla organize edildi. Geçtiğimiz Cumartesi Financial Times gazetesinde ‘Young Turks’ (Genç Türkler) başlığı ile konu olan etkinlik, 21 Haziran’a kadar sürecek. İstanbul’un 4 ana bölgesinden Nişantaşı, Taksim-Beyoğlu-Galata, Etiler-Levent-Ortaköy ve Şişli’de 70’in üzerinde noktada, 360’ın üzerinde tasarımcının yer aldığı kent etkinliği İstanbullu tasarım ve sanatseverlerle buluşuyor.

Dream Design Factory ile Milano’daki Zona Tortona Design etkinliği başta olmak üzere pek çok projenin organizatörü olan İtalyan Design Partners ortaklığıyla düzenlenen etkinlik çerçevesinde 60’a yakın bağımsız tasarım etkinliği düzenlenecek.
 
‘Geçmiş ve Gelecek Arasında Akdeniz Tasarımı’ ana teması ile iki farklı bölümde ele alınan ve dört gün boyunca devam edecek olan etkinlikte, katılımcı mekanlar vitrin, enstalasyon ve yeni ürünleri ziyaretçilere tanıtma fırsatı bulacak.

İSTANBUL DESIGN WEEKEND’İN PROGRAMI İÇİN TIKLAYIN
 
İDW 2009, yarın akşam (18 Haziran) Hasköy’de Eski Şapka Fabrikası’ndaki Design Library İstanbul’un açılışı ile başlayacak. Tümüyle tasarıma adanmış, tasarımın bütün dallarını bir çatı altında toplayan ve uluslararası bir proje olan Design Library, dünyanın üçüncü, Türkiye’nin ise ilk tasarım kütüphanesi olma özelliğini taşıyor.

Kütüphanede yazılı kaynakların yanı sıra ürün lansmanları, sergiler ve paneller de düzenlenecek. İDW 2009 kapsamında, İtalyan tasarım dünyasının öncü isimlerinden biri olan Alias’ın işbirliği ile gerçekleştirilen Michelangelo Pistoletto’nun ‘Deniz ve Kara Arasında’ sergisinden, ünlü İtalyan tasarımcı Paola Navone tarafından hazırlanan ve Milano Tasarım Haftası’na damgasını vuran Richard Ginori enstalasyonuna kadar birçok başarılı çalışma, dört gün boyunca İstanbullu tasarım tutkunlarıyla buluşacak.

İSTANBUL DESIGN WEEKEND’İN PROGRAMI İÇİN TIKLAYIN
 
Türk tasarımcılarının katılımıyla ‘OOPS!’ ve ‘Barbarlight’ sergileri ile dünyanın yenilikçi malzemeler konusundaki en büyük ve önemli araştırma merkezi olan Material Connexion etkinliği, İDW’de öne çıkan sergiler arasında yer alıyor. Bir diğer ilgi iddalı sergi ise bms’nin Etlier Ayazma yolu sokak No:5’deki showroom’unda gerçekleşen Michelangelo Pistoletto sergisi. Riccardo Blumer tasarımı sandalyeleri kullanarak bir enstalasyon oluşturan Pistoletto projesinde Akdeniz’i yorumluyor.
 
Etkinlik çerçevesinde tasarım tarihi profesörü Vanni Pasca tarafından koordine edilen ve ‘Palermodesign’ tarafından düzenlenen ‘Akdeniz Tasarımı’ temalı yarışmanın sonuçları açıklanacak. Katılımcıların tümünü Akdeniz ülkeleri tasarımcılarının oluşturduğu yarışma, ödül töreni ile sona erecek. 20 Haziran Cumartesi günü ise Beyoğlu’nda Serdar-ı Ekrem Sokak, Sema Topaloğlu Stüdyosu, Turnacıbaşı Sokak, Faik Paşa Yokuşu ve Kumbaracı Yokuşu Tercüman Çıkmazı’nda düzenlenecek sokak etkinliklerinde İstanbulluları tasarımla buluşturacak.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme