İstanbul Bir Tuval Olursa

Etkinlikler
İstanbul, bu akşam Türkiye’de ilk kez gerçekleştirilecek sıra dışı bir sanat gösterisine sahne olacak. Tag İstanbul / İstanbul Bir Tuval Olursa etkinliği kapsamında Topkapı Sarayı, Kız Kulesi, H...
EMOJİLE

İstanbul, bu akşam Türkiye’de ilk kez gerçekleştirilecek sıra dışı bir sanat gösterisine sahne olacak. Tag İstanbul / İstanbul Bir Tuval Olursa etkinliği kapsamında Topkapı Sarayı, Kız Kulesi, Haydarpaşa Garı, Fatih Sultan Mehmet Köprüsü, Mısır Çarşısı gibi kentin simgesi dev yapılar, tanınmış sanatçıların ‘tuvaline’ dönüşecek.

Resim, grafiti, fotoğraf, edebiyat gibi disiplinler, ışık ve renkle yapılara yansıtılacak. Etkinliğe Haluk Akakçe, Kezban Arca Batıbeki, Bedri Baykam, Devrim Erbil, Ara Güler, Mehmet Güleryüz, Mehmet Günyeli, Ergin İnan, Balkan Naci İslimyeli, Mustafa Pilevneli ve Tan Sağtürk gibi isimler katılıyor.

Geceye kadar sürecek

Saat 20.00’de Taksim AKM’de başlayacak olan, sanat yönetmenliğini Belçikalı ressam Tom De Graeve‘in yaptığı Tag İstanbul’a katılan sanatçılar AKM’deki performanslarını gerçekleştirdikten sonra binalarda gösterilerini sunacak.

Balkan Naci İslimyeli, üç videosunu yeniden kurgularken, Mustafa Pilevneli suluboya ve akrilik çalışmalarını tarihi binalardan biri üzerinde uygulayacak. Devrim Erbil, İstanbul resimlerinden bir seçki sunarken, Mehmet Güleryüz aklından geçeni çizecek. Ara Güler‘in İstanbul, Mehmet Günyeli‘nin Dervişler fotoğrafları binaları aydınlatacak. Tan Sağtürk, özel dans gösterisi Direnç’i bina üzerinde sahneleyecek. Tag İstanbul gece geç saatlere kadar sürecek.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme