İSEM’den “Dünya Engelliler Günü” etkinlikleri

Etkinlikler
İSEM; engellilik konusunda farkındalık oluşturmak , engellilerin  sorunlarına dikkat çekmek ve  engellilerin toplumla kaynaşmasını sağlamak  amacıyla “Dünya Engelliler Günü” sebebiyle e...
EMOJİLE

İSEM; engellilik konusunda farkındalık oluşturmak , engellilerin  sorunlarına dikkat çekmek ve  engellilerin toplumla kaynaşmasını sağlamak  amacıyla “Dünya Engelliler Günü” sebebiyle engelli ve engelli aileleri için  02 Aralık  2013 – 10 Aralık 2013 tarihleri arasında bir dizi etkinlik gerçekleştirecek.

Etkinlikler; İstanbul Büyükşehir Belediyesi Engelliler Müdürlüğü (İSEM)  ve Bahçelievler Belediyesi ‘nin ortaklaşa olarak  yapacağı  “ Zihinsel Engelliler Arası Bilgi Yarışması Finali ve Ödül Töreni”  ile başlayacak.

“ Zihinsel Engelliler Arası Bilgi Yarışması Ödül Töreni ”nde Ödüller Sahiplerini Bulacak… 

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı Engelliler Müdürlüğü (İSEM), engelli bireylerin sahip oldukları zihin ve gönül potansiyelinin toplum tarafından daha iyi anlaşılması amacıyla tüm İstanbul kapsamında düzenlemiş olduğu Bilgi Yarışmalarını müthiş bir finalle taçlandırıyor.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Bahçelievler Kültür Merkezi’nde 02 Aralık 2013 tarihinde gerçekleştirilecek “ Zihinsel Engelliler Arası Bilgi Yarışması Finali ve Ödül Töreni ” büyük bir heyecana sahne olacak.

“Zihinsel Engelliler Arası Bilgi Yarışması Elemeleri” Avrupa ve Anadolu yakasında; İstanbul Büyükşehir Belediyesi Engelliler Müdürlüğü (İSEM) merkezlerinde eğitim alan öğrenciler , Milli Eğitim Bakanlığı İstanbul İl Müdürlüğü’ne bağlı okullarda eğitim alan ve Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı İstanbul İl Müdürlüğü kurumlarında kalan 10-25 yaş arası hafif ve orta derece zihinsel engelli gruplar  arasında yapılmıştı.

Bilgi yarışmalarında;  genel kültür, genel yetenek kapsamında Türkçe, Matematik, Sosyal Bilimler, Fen Bilimleri ve bağımsız yaşam becerilerine ilişkin sorular soruluyor. 

Engelliler Müdürlüğü (İSEM) Sıra Gecesi  ve İSÖM X Müzik Grubu Ödül Törenini muhteşem müzik ve gösterileriyle renklendirecek.

“ Zihinsel Engelliler Arası Bilgi Yarışmalarının Finali ve Ödül Töreni ”nde;  yarışmayı kazanan birinci gruba 3 adet  tablet PC,  ikinci gruba 3 adet cep telefonu, üçüncü gruba 3 adet fotoğraf makinesi, dördüncü, beşinci, altıncı, yedinci ve sekizinci gruplara ise 3’er adet CD hediye olarak verilecek.

Etkinliklerle ilgili detaylı bilgi için tıklayınız!