İlk Dergi Fuarı Açılıyor

Etkinlikler
Türkiye’nin ilk dergi fuarı bugün Sultanahmet‘te, Türkiye Yazarlar Birliği’nin İstanbul şubesinde açılıyor. 24 Ekim’e kadar sürecek fuara yaklaşık 40 dergi katılıyor. kurlar, f...
EMOJİLE

Türkiye’nin ilk dergi fuarı bugün Sultanahmet‘te, Türkiye Yazarlar Birliği’nin İstanbul şubesinde açılıyor. 24 Ekim’e kadar sürecek fuara yaklaşık 40 dergi katılıyor. kurlar, fuar süresince, takip ettikleri dergilere emek veren editör ve yazarlarla tanışma fırsatı da bulacak. Bugün saat 14.00’te açılacak fuarda söyleşiler ve konferanslar ve sergiler de yer alıyor.

Dergilere indirimli abone olma imkanı da sağlayacak fuarın ilk günü Türkiye’de dergiciliğin dünü bugünü üzerine gerçekleştirilecek panelde Ali Bulaç, Mustafa Armağan, Ali Ural, Metin Karabaşoğlu, Hamza Türkmen, Mahmut Bıyıklı gibi isimler konuşacak. Yarın saat 13.00’te Birdirbir dergisinin düzenlediği Çağrı Cebeci ile çizgi saati ve 16.00’da Rıhle dergisinin düzenlediği, Dr. Ebubekir Sifil’in "Türkiye’de ilmi dergicilik" konferansı gerçekleşecek. Cuma günü 14.00’te ise Tasfiye dergisinden Ahmet Örs’ün ‘edebiyat ve direniş’ konulu konferansı ve 17.00’de Bizim Aile dergisinin programı var.

Cumartesi günü, Gerçek Hayat’tan Hüsrev Hatemi ile Sibel Eraslan konferansı, Cafcaf Mizah’tan Yasir Eryılmaz’ın karikatür saati ile aylık Genç Dergi Editörü M. Lütfi Arslan’ın konferansı yer alıyor. Pazar günü de sürecek fuara katılacak dergilerden bazıları şunlar: Adı Yok, Altınoluk, Ayraç, Ay Vakti, Birdirbir, Bizim Aile, Cafcaf, Gerçek Hayat, Gezgin, Karakalem, Keşkül, Köprü, Mostar, Türk Edebiyatı, Umran, Yedi İklim, Yeni Dünya, Yolcu.