İkindi Yağmuru Yeniden!

Etkinlikler
İkindi Yağmuru Genel Yayın Yönetmeni İlyas Şanver’in sunuş yazısı da edebiyat gündeminde hayli tartışılacak gibi gözüküyor. İlyas Şanver’in edebi kamudaki kimi gruplaşmalardan yakındığı su...
EMOJİLE

İkindi Yağmuru Genel Yayın Yönetmeni İlyas Şanver’in sunuş yazısı da edebiyat gündeminde hayli tartışılacak gibi gözüküyor.

İlyas Şanver’in edebi kamudaki kimi gruplaşmalardan yakındığı sunuş yazısını alıntılıyoruz: “24. sayımızla sizlerle birlikteyiz. Geçen sayı itibariyle dört yılı bitirip beşinci yılımıza ayak bastık. İstikrarlı yürüyüşümüzü sürdürüyoruz. Geçen sayı itibariyle aramıza katılan iki şair Mustafa Akar ve Furkan Çalışkan aramızdan ayrılmış bulunuyorlar. Bu ayrılık için birçok neden sıralanabilir. Herkesin bildiği gibi dergimizin belli bir geleneği, belli bir duruşu var. Biz dergi olarak polemikten yana olmadık. Birilerinin adamı olmadık. Birileri bizi sevsin, bizim için iyi söylesin diye yayın yapmadık. Bir ekibi kayırıp diğer bir ekibe savaş açmadık. Hala aynı yerdeyiz. Bahsettiğim arkadaşlar derginin geleneği ve duruşuyla uyum sağlayamadıkları için ayrılmışlardır. Birliktelikler, ayrılıklar olur. Bunlar doğal şeyler. Ama düşmanlık ve husumet olmamalı. Bir sayı güzel şeyler yaptık. Arkadaşlar dergiye faydalı da oldu. Ama bundan sonra biz yolumuza onlar yoluna. Bir şeyi daha belirtmekte fayda var. Dergi dört yılı aşkın süredir çıkıyor. Bir sayı birileri gelip anlaşamayıp gittiği zaman bundan dergi zarar görmez, yayınında aksama olmaz.

Ama gidenler için sıkıntılı bir durum olduğu dikkatlerden kaçmayacaktır.”
 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme