İDANS’ta Bu Hafta

Etkinlikler
Bimeras Kültür Vakfı’nın 10-31 Ekim 2009 tarihleri arasında bu yıl üçüncüsünü düzenlediği iDANS Festivali devam ediyor. Geçen hafta Nature Theater of Oklahoma topluluğunun Romeo ve Juliet perfor...
EMOJİLE

Bimeras Kültür Vakfı’nın 10-31 Ekim 2009 tarihleri arasında bu yıl üçüncüsünü düzenlediği iDANS Festivali devam ediyor. Geçen hafta Nature Theater of Oklahoma topluluğunun Romeo ve Juliet performansı ile açılışı yapılan festivalin ikinci haftasında performansların yanı sıra, sanatseverleri çağdaş dansın iki tarihsel referans noktası olan ve yakın zamanda kaybettiğimiz Pina Bausch ve Merce Cunningham anısına düzenlenen film programıyla buluşturacak.

Pina Bausch ve Merce Cunningham’ı hayranlarıyla buluşturacak olan film gösterimleri ücretsiz olacak. Coffe with Pina 17 Ekim Cumartesi saat 15.30’da, Kontakthof ‘+65’ 17 Ekim Cumartesi saat 17.00’de, Cage/Cunningham 18 Ekim Pazar saat 15.30’da, Points in Space 18 Ekim Pazar saat 18.00’de Pera Müzesi’nde gösterilecek.

Festivalin bu haftaki performanslarında; Estonyalı koreograf Nele Suisolu ve Fransız dans partneri Florent Hamon,tiyatral mekanı bir balo ortamının metaforik merceğinden geçirerek sosyalleşmenin dinamiklerini ve yüz yüze etkileşimin dramaturjisini inceliyorlar. Doğaçlama performansla tiyatronun buluştuğu ilginç bir mizansen olan ‘Ball’, 16 Ekim Cuma garajistanbul’ da saat 20.30’da sahnelenecek.

Bedensel komedinin evrenselliğine dair en güzel örneklerden biri olan ‘ Sans’ İstanbul’da! Fransız koreograf Martine Pisani , 2000 yılında Théo Kooijman,Laurent Pichaud ve Olivier Schram ile birlikte yarattığı ince bir espri anlayışı taşıyan eser ‘Sans’ 17 Ekim Cumartesi saat 20.30’da garajistanbul’da izleyicilerle buluşacak.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme