İDANS Ekimde Başlıyor

Etkinlikler
Bimeras Kültür Vakfı’nın düzenlediği iDANS Uluslararası Çağdaş Dans ve Performans Festivali İstanbul’u dördüncü kez yaratıcılığa davet ediyor… Disiplinlerarası sanat festivali i...
EMOJİLE

Bimeras Kültür Vakfı’nın düzenlediği iDANS Uluslararası Çağdaş Dans ve Performans Festivali İstanbul’u dördüncü kez yaratıcılığa davet ediyor…

Disiplinlerarası sanat festivali iDANS’ın 2010 yılının Ekim ayı boyunca ve ek etkinliklerle yıl sonuna dek gerçekleşecek “Kozmopolitlik” teması çerçevesinde hazırlanan dördüncüsü, rekor sayıda sanatçı ve projeyi ağırlıyor.

Yaklaşık 154 sanatçı, birbirinden renkli ve iddialı 41 proje ve 50’den fazla gösterimle İstanbul sahnelerinde ve sokaklarında dalgalanmalar yaratıyor.

iDANS bu programında, kimliklerin karmaşıklığıyla heterojen doğalarına ve sanatsal pratiklerin çoklu kültürel bağlantılarına dikkat çekiyor. Disiplinlerarası sahne gösterilerinden sunumlara, kamusal alan yerleştirmeleri ve benzeri performatif projelerden atölye çalışmalarına, seminerlerden sanatçı buluşmalarına uzanan zengin ve çok yönlü festival programı, “koreografinin” kültürel, politik ve duygulanımsal bir müzakere alanı olduğunu vurgulayarak sanatsal ifadelerin demokratik bir kamusal alan için önemini araştırıyor.

Festival teması için geliştirilmiş 5 özel proje; 4 ortak yapım; 2’si projeye yönelik olmak üzere 8 atölye çalışması, 9 seminer ve 41 sanatsal projeden oluşan programda, çağdaş dansın ağır toplarıyla en yenileri birlikte yer alıyor.

Performansların bilet fiyatları ise 10 TL ile 40 TL arasında değişiyor.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme