Hz Muhammed’in Hayatı Bilgi Yarışması

Etkinlikler
İngiliz asıllı Müslüman yazar Martin Lings’in kaleme aldığı "Hz Muhammed’in Hayatı" kitabından yapılacak bilgi yarışmasının son başvuru tarihinin 01 Mart 2010. Bilgi yarışmasına ...
EMOJİLE

İngiliz asıllı Müslüman yazar Martin Lings’in kaleme aldığı "Hz Muhammed’in Hayatı" kitabından yapılacak bilgi yarışmasının son başvuru tarihinin 01 Mart 2010. Bilgi yarışmasına lise çağındaki gençler katılabilecek.

Hz Muhammed’in hayatı çağdaş bir "siret". Çağdaş Müslüman yazarın taşıması gereken sorumluluk bilinciyle kaleme alınan bu değerli eser, köklü bir araştırmanın ürünü olması yanı sıra, yazarının bir "edib" oluşuyla kazandığı ayırıcı bir niteliğe sahip. Esere hâkim olan üslup bir taraftan konusunun gerektirdiği yoğunluğu rahatça sürdürebilmektedir. Kitabın anlatım biçimiyle kazandığı bu edebi değer, Arapça ilk kaynakları esas almasıyla kazandığı ilmi değerle birleşince kendisini emsallerinden ayıran temel nitelik, iddialı bir tarzda ortaya çıkmaktadır. Martin Lings (Ebubekir Siraceddin) üç yılını verdiği bu değerli araştırmasıyla, "siyer" bilimiyle uğraşan ciddi çevrelerin haklı takdirlerine mazhar olmuş ve eseri "SİRET ÖDÜLÜ"ne layık görülmüştü.

Ödüller

1. Umre
2. Suriye Seyahati
3. Laptop
4. Mustafa İslamoğlu Külliyatı
5. Mustafa İslamoğlu Tefsir Seti
6. Adım Dil Kursundan 2 Kur
7. Akabe Vakfından Burs
8. Yarım Altın
9. Çeyrek Altın
10. Kurani Hayat Dergisi Aboneliği

Sınav Öncesi Bilmeniz Gerekenler:

1- Sorular Martin Lings’in Hz. Muhammed’in Hayatı kitabından çıkacak.
2- Yarışmaya lise çağında (14 ve 18 yaş arası) olanlar katılabilirler.
3- Başvurular www.umutgencligi.com internet sitesinden yapılacak.
4- Aynı sayıda doğru yapan öğrenciler arasında sıralama doğum tarihine göre yapılacak.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme