Hükümlü ressamın sergisi açıldı

Etkinlikler
Adana’da cinayet hükümlüsü Ataç, cezaevinde kaldığı yaklaşık 4 yılda resim yapma yeteneğini keşfetti. Boş zamanlarını cezaevindeki atölyede resim yaparak geçiren Ataç, y...
EMOJİLE

Adana’da cinayet hükümlüsü Ataç, cezaevinde kaldığı yaklaşık 4 yılda resim yapma yeteneğini keşfetti. Boş zamanlarını cezaevindeki atölyede resim yaparak geçiren Ataç, yağlı boya ve kara kalem çalışmalarından oluşan yaklaşık 300 eserini Adana Kültür Sanat Merkezi’nde sergilenmesini sağladı.

Ataç eserlerinde Adana, hayvanlar ve özgürlük temalarını resmetti. Kentin tarihi yerlerini de tuvale yansıtan Ataç’ın kardeşleri tarafından düzenlenen serginin açılışını Eski Adana Büyükşehir Belediyesi Başkanı Aytaç Durak yaptı.

Durak, açılış kurdelesini kestikten sonra yaptığı konuşmada, Ataç ile 43 günlük cezaevi mahkumiyeti sırasında tanıştığını belirterek, sergiyi açmanın kendisine sanattan öte duygular da yaşattığını belirtti.

Ataç’ın son derece becerikli ve sakin bir kişiliğe sahip olduğunu belirten Durak, aileye hukuki anlamda destek olacağını da kaydetti.

Hükümlünün ablası Onur Ataç ise talihsiz bir olay ile kardeşinin 4 yıldır cezaevinde olduğunu ifade etti.

Sergi 12 Nisan’a kadar açık kalacak.