Hilye-i Şerif Sergisi Açıldı!

Etkinlikler
Cennet Kültür ve Sanat Merkezi’nde sunulan, şimdiye kadar yapılmış en kapsamlı Hilye-i Şerif Sergisi’ni dünyanın dört bir yanından gelen misafirler ziyaret etti. "Mehmet Çebi Koleksiy...
EMOJİLE

Cennet Kültür ve Sanat Merkezi’nde sunulan, şimdiye kadar yapılmış en kapsamlı Hilye-i Şerif Sergisi’ni dünyanın dört bir yanından gelen misafirler ziyaret etti.

"Mehmet Çebi Koleksiyonundan Hilye-i Şerif Örnekleri" dünyanın dört bir yanından gelen Müslüman öğrenciler tarafından hayranlıkla izlendi. 29 Mayıs Cumartesi günü Cennet Kültür Sanat Merkezi’nde Küçükçekmece Belediye Başkanı Aziz Yeniay tarafından açılışı gerçekleştirilen ‘Hilye-i Şerif’ sergisi, 1 Haziran Salı günü yoğun bir katılımla ziyaret edildi. Birbirinden eşsiz 63 eserin gösterildiği sergide hilyeleri tek tek inceleyip duygulu anlar yaşayan Müslüman öğrencileri, Küçükçekmece Belediyesi karşıladı. Hilyeleri inceleyen ve Peygamber Efendimizi (SAV) tekrar yaşayan ziyaretçiler duydukları memnuniyetlerini dile getirerek Cennet Kültür ve Sanat Merkezi’nden ayrıldılar.

Hilye-i saadet
ya da hilye-i nebevi gibi isimlerle de bilinen ve Hz. Peygamber‘in fiziksel özelliklerini, karakterini, insani ve ahlaki niteliklerini anlatan Hilye-i Şerif Örnekleri, 15 Temmuz Perşembe gününe kadar sanatın her dalını ilçe halkıyla buluşturan Cennet Kültür ve Sanat Merkezi’nde görülebilecek.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme