Herkese Ücretsiz Müze Kartı

Etkinlikler
Atlas’ın hediyesi Müzekart, Mayıs 2009 boyunca Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı 300’den fazla müze ve örenyerini ücretsiz ziyaret etme olanağı sağlıyor. Bu özel geçici kart, ücret...
EMOJİLE

Atlas’ın hediyesi Müzekart, Mayıs 2009 boyunca Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı 300’den fazla müze ve örenyerini ücretsiz ziyaret etme olanağı sağlıyor.

Bu özel geçici kart, ücret karşılığı bir yıl geçerli kartla da değiştirilebiliyor. Atlas bu sayıda ayrıca "Türkiye Müze ve Ören Yerleri Rehberi" ve güncellenmiş haliyle "Türkiye Karayolları Atlası 2009" eki veriyor.

Dergi mayıs ayında "Mücevher Yolu" dosyasını açıyor. Afrika’da ilk takıyı boyunlarına takan avcı derleyici toplumlardan kralların tacındaki elmasa kadar mücevherlerin uzun soluklu öyküsünü anlatıyor. Bu geniş dosya ayrıca İstanbul Arkeoloji Müzesi’ndeki geniş takı koleksiyonuna yer veriyor. Kaş sularındaki batıkları çok özel sualtı fotoğraflarıyla tanıtan "Dipteki Hayalet" ve evrimin en gizemli sırrını,  gözü anlatan "Evrim ve Göz" başlıkları da bu ay Atlas’ta.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme