Haydi Tasarımcılar İstanbul’a

Etkinlikler
"İstanbul Desing Week"in 5.si önümüzdeki hafta düzenlenecek. Eski Galata Köprüsü‘nde gerçekleştirilecek etkinlikler boyunca tasarım dünyasının kalbi İstanbul’da atacak.  Tüm...
EMOJİLE

"İstanbul Desing Week"in 5.si önümüzdeki hafta düzenlenecek. Eski Galata Köprüsü‘nde gerçekleştirilecek etkinlikler boyunca tasarım dünyasının kalbi İstanbul’da atacak. 

Tüm dünyadan tasarım ustalarını bir araya getirecek olan İstanbul Desing Week kapsamında tasarım dünyasında ön plana çıkmış eserlerin sergileri de gezilebilecek.

İstanbul, ülkemizden ve tüm dünyadan tasarım sergilerini, tasarımcıları ağırlayacak bir etkinliğe ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. Bu yıl 5. kez düzenlenecek "İstanbul Desing Week" kapsamında uluslararası tasarım dünyası 29 Eylül-3 Ekim 2010 tarihleri arasında eski Galata Köprüsü’nde buluşuyor. "Yeni tasarım merkezi" arayışına cevap vermek amacıyla yola çıkılan etkinlik aynı zamanda İstanbul’un Avrupa ve dünya şehirleriyle ilişkisini, gelişen tasarım kültürüyle güncel bir platforma taşımayı amaçlıyor. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın katkılarıyla Karim Rashid, Massimilliano Fuksas, Michael Young, Tom Tjaarda, Mario Nanni, Ron Nabarro, Sudhir Sharma, Eva Ziegler, Isao Hosoe gibi dünyaca ünlü tasarımcılar da etkinlikte konferans verecek. Ayrıca Çağdaş Japon Tasarımından 100 Eser, Michael Young, Laurent Ney Shaping Forces, Design for Life ve Kitchen Ecology sergileri de etkinlik boyunca gezilebilecek.

Etkinliğin içinde, Karsan ve Hexagon Studio‘nun ana sponsorluğunda gerçekleşen ilgi çekici bir de yarışma var. 3 grup halinde yarışacak olan 30 yarışmacı "Geleceğin İstanbul Taksisi" workshop çalışması ile köprü üzerinde, kendilerine verilen kriterlere uygun olarak geleceğin taksisini tasarlayıp, prototipini yapacak. Avrupa Kültür Programı tarafından, Türkiye-AB Sivil Toplum Diyaloğu’nu teşvik amacıyla desteklenen Human Cities Festivali de, İstanbul Design Week 2010 etkinliği içinde yer alıyor.