‘Hayatımız Fotoğraf’

Etkinlikler
PhotoWorld Fotoğraf Merkezi, fotoğrafın hayatımızın her alanında kendini iyiden iyiye gösterdiği bir dönemde "Hayatımız Fotoğraf" konseptiyle fotoğraf günleri düzenliyor. 24 Eylül – 2 ...
EMOJİLE

PhotoWorld Fotoğraf Merkezi, fotoğrafın hayatımızın her alanında kendini iyiden iyiye gösterdiği bir dönemde "Hayatımız Fotoğraf" konseptiyle fotoğraf günleri düzenliyor. 24 Eylül – 2 Ekim 2010 tarihleri arasında gerçekleşecek etkinlik süresince Ali Haydar Yeşilyurt‘un ‘Face Of Europe‘, Ozan Sağdıç‘ın ‘Retrospektif‘ ve Süha Derbent‘in ‘Vahşi Yaşam’ sergileri fotoğrafseverlerle buluşuyor.

Hayatımız Fotoğraf Fotoğraf Günleri etkinlikleri kapsamında İzzet Keribar, İsa Çelik, İbrahim Zaman, Nevzat Çakır, Özer Kanburoğlu, Yusuf Darıyerli, Erhan Şermet, Bülent Abacı, Gökhan Süsler, Engin Güneysu ve Fatih Pınar gibi usta fotoğrafçılar başta olmak üzere yurtdışından yabancı fotoğrafçıların da yer aldığı 20’den fazla slayt gösterisi gerçekleşecek. Emre Küheylan küratörlüğünde hazırlanan "Sınırlar Olmadan" bölümünde 6 farklı tema kapsamında Sergio Ramazzotti, Alessandro Gandolfi ve GMB Akash gibi dünyaca ünlü fotoğrafçıların projeleri gösterilecek. ‘Sınırlar Olmadan’ başlığı altında yer alan gösteriler Dünyada Son Dönemde Yaşanan Önemli Olaylar, Ege Denizi’nden Hikayeler, Yoksulluk, Bangladeş’ten Öyküler, Gazze’nin Bilinmeyen Yüzü ve Uyuşturucu temalarını içeriyor.

‘Hayatımız Fotoğraf’ fotoğraf günleri çerçevesinde konusunda uzman fotoğrafçıların katılacağı "Fotomuhabirliği ve Belgesel Fotoğraf (Yücel Tunca, Cengiz Oğuz Gümrükcü, Ali Öz)", "Fotoğrafta Manipülasyonun Dünü Bugünü (Nevzat Çakır, Sadık Demiröz, Mehmet Turgut, Murat Gür)" ve "Fotoğrafta Gerçeklik (Murat Germen, Orhan Alptürk, Orhan Cem Çetin, Merih Akoğul)" adlı 3 panel gerçekleştirilecek. Ayrıca, Alptekin Baloğlu’nun Sualtında Fotoğraf Çekimi, Ali İhsan Gökçen’in Doğa Kültürü ve Fotoğrafın Anlamı, Cengiz Akduman’ın "Siyah Beyaz Arşiv Baskı Tekniği" başlıklı seminerleri de izlenebilecek. "

Etkinlikler, PhotoWorld Fotoğraf Merkezi başta olmak üzere Caddebostan Kültür Merkezi (CKM) ve Tepe Nautilus Alışveriş Merkezi‘nde gerçekleştirilecek. Etkinliklere katılım ücretsiz olacak. Etkinlik saatleri ve günleri, aşağıdaki linklerden ve yukarıda adı geçen merkezlerde dağıtılacak etkinlik rehberlerinden takip edilebilecek.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme