Hatice Bengisu’nun baskıresim eserleri İş Sanat İzmir Galerisi’nde

Etkinlikler
İçinde yaşadığı doğayı ve sosyal örgüyü gözlemleyerek kendi imgelerini inşa eden Hatice Bengisu, çalışmalarında siyah ve beyazın kontrast gücünden yararlanıyor. Sanatçı, baskıresim tekniği ile oluştur...
EMOJİLE

İçinde yaşadığı doğayı ve sosyal örgüyü gözlemleyerek kendi imgelerini inşa eden Hatice Bengisu, çalışmalarında siyah ve beyazın kontrast gücünden yararlanıyor. Sanatçı, baskıresim tekniği ile oluşturduğu eserlerinde ağırlıklı olarak ağacın dokusundan hareketle kendi imgelerini oluşturuyor. Ağacın, doğada bulunan karakteristik ve estetik bir nesne olduğunu ve içinde geçmişi-şimdiyi-geleceği barındırdığını savunan Bengisu, ağacın iç ve dış yapısında yaşamın izlerine rastlamanın mümkün olduğu görüşünü paylaşıyor. Doğa ve insan arasındaki ilişki zincirinin peşinden giden sanatçı, çalışmalarını bu süreçte keşfettiklerinin bir yansıması olarak ele alıyor.

                                      

Japonya, Mısır, Belçika, Bulgaristan, Fransa, İsveç, Polonya gibi çok sayıda ülkede ve yurt içinde karma sergilere katılan ve bugüne kadar 7 kişisel sergi açan sanatçının eserleri çeşitli müze ve koleksiyonlarda yer alıyor. Balıkesir Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü’nde görev yapmayı sürdüren Hatice Bengisu’nun ağaç baskı tekniği ile yaptığı çalışmaları ile uluslararası 4 ödülü bulunmaktadır.

İş Sanat İzmir Galerisi’nin diğer salonunda da ressam Gülderen Depas’ın eserleri ziyaret edilebilir.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme