‘Grease’ Türkiye’ye Geliyor

Etkinlikler
25 Mayıs- 2 Haziran 2010 tarihleri arasında SDS Organizasyon tarafından Turkcell Kuruçeşme Arena‘da sahne alacak Grease Müzikali için geri sayım başladı. Astoria AVM tarafından düzenlenen Grease...
EMOJİLE

25 Mayıs- 2 Haziran 2010 tarihleri arasında SDS Organizasyon tarafından Turkcell Kuruçeşme Arena‘da sahne alacak Grease Müzikali için geri sayım başladı.

Astoria AVM tarafından düzenlenen Grease Party için özel olarak Türkiye’ye gelen Grease müzikalinin başrol oyuncuları muhteşem performansları ile İstanbulluların gönüllerinde taht kurdu.

Adını 50’li yıllarda Amerikan gençlik kültürüne verilen ‘ reasers‘ isminden alan Grease müzikali ilk kez 14 Şubat 1972’de New York‘ta Eden Tiyatrosu’nda sahnelendi. 1978 yılına kadar Broadway’de en çok sahnelenen müzikal unvanını alan, 1987 yılında sinemaya uyarlanan Grease hala Broadway tarihinin en çok sahnelenen müzikali olma özelliğini koruyor.

Müzikal 50’li yıllarda aşk, gençlik, müziği ve dostluğu müthiş bir kareografi ve müzikal zenginlikle sahneye taşıyor. 1978 yılında başrollerini John Travolta ve Olivia Newton-John’un paylaştığı beyazperdenin unutulmaz filmi Grease’e aktarılan müzikal, o tarihten itibaren popülaritesi asla azalmayan bir pop ikonuna dönüştü.

Dönemin modasına büyük etkileri olan Grease müzikali, Avrupa’dan Uzak Doğu’ya kadar dünyanın 26 ülkesinde sahnelenmiş, devam bölümleri yazılmış, soundtrack ve DVD’leri milyonlara varan satış rakamlarına ulaşmıştır.

2007 yılından beri Londra’da tekrar sahnelenmekte olan Grease gösterilerin tamamına yakını kapalı gişe oynamaktadır. 2003 Aralık’ta dünyada şimdiye kadar sergilenmiş en iyi müzikal seçilen Grease 1993 yılında Londra’daki ilk gösteriminden bu yana, sadece Londra’da 10 milyon izleyiciyle buluştu.

Gösterinin bilet fiyatlari: 70TL- 80TL-100TL-120TL

Grease müzikali hakkında …

– Grease müzikali ilk kez 14 şubat 1972’de NY Eden Tiyatrosu’nda izleyiciyle buluştu.

– 1972- 1980 yılları arasında tam 3.388 kez sahnelendi.

– 1973 yılında henüz tanınmayan bir aktör olan Richard Gere Londra’da sahnelenen Grease müzikalinde başroldeki Danny Zuko’yu oynadı.

– Aynı rolü daha sonra müzikalin şu anda co- producer’u olan Paul Nicholas Richard Gere’den devraldı. 1973 yılında İngiliz şarkıcı Elaine Page Sandy rolüyle Paul Nicholas’a eşlik etti.

– Grease’in 20. yıl kutlamaları nedeniyle 1998 yılında dijital olarak yenilenmiş bir şekilde yeniden gösterime girdi ve yeniden haftalarca gösterimde kaldı.

– 2003 yılında Paramount Home Entertainment tarafından Grease’in 25.yıldönümü şerefine Grease DVD’si yayınlandı. Ve tüm dünyada 750.000 kopya ile şimdiye kadar ki en büyük DVD satışını gerçekleştirdi.

– 2004 yılında Londra turnesine çıkan Grease yeni rekorlar kırmaya devam etti. İlk haftada en fazla izleyici rekoru, 12 yıldan bu yana oyuna 7 hafta kala biletleri tükenen ilk oyun rekoru.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme