Gökyüzüne Barış Mayası Çalacak

Etkinlikler
 Bu kapsamda Akşehir’in sosyal, ekonomik ve kültürel yönleriyle tüm Türkiye ve dünyaya tanıtılmasını öngören etkinlikler yapılırken, temsili Nasreddin Hoca tarafından da yamaç paraşütü ile ...
EMOJİLE

 Bu kapsamda Akşehir’in sosyal, ekonomik ve kültürel yönleriyle tüm Türkiye ve dünyaya tanıtılmasını öngören etkinlikler yapılırken, temsili Nasreddin Hoca tarafından da yamaç paraşütü ile Türkiye’nin çeşitli yerlerinde gökyüzüne barış ve sevgi mayası çalınıyor.

Akşehir Belediye Başkanı Abdülkadir Oğul, "Nasreddin Hoca Uçuyor" projesi ile gerçekleştirilen şenlik, festival, anma günleri, milli bayramlar ve fuarlar gibi özel günlerde, temsili Nasreddin Hocamız yamaç paraşütü ile uçuşa uygun alanlarda gökyüzüne sevgi, barış, kardeşlik ve hoşgörü mayası çalacak." dedi.

Temsili Nasreddin Hoca’nın yamaç paraşütü ile uçuşu ilk defa 2006 yılında Akşehir’de düzenlenen 6. Türkiye Açık Yamaç Paraşüt Mesafe Yarışması’nda yamaç paraşütü öğretmeni pilot ve Akşehir Belediyesi Havacılık Kolu Başkanı Fahri Çavdar tarafından gerçekleştirilmişti. Çavdar, bugüne kadar düzenlenen diğer faaliyetlerde de temsili Nasreddin Hoca olarak uçuşa devam etmişti.

‘Nasreddin Hoca Uçuyor’ projesinin ilk uygulaması, 22-24 Temmuz 2011 tarihleri arasında İnebolu’da gerçekleştirilecek olan 2. Uluslararası Heyamola Deniz Şenlikleri Kültür ve Sanat Festivali kapsamında yapılacak.

8Sütun.com

 
 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme