Gezin, Anlatın ve Yarışın!..

Etkinlikler
Türkiye Gezginler Kulübü Derneği; gezi edebiyatının gelişmesine ve gezi kültürünün yaygınlaşmasına katkıda bulunmak yanında gezginlerin ve gezi yazarlarını piri Evliya Çelebi’nin adını yaşatmak ...
EMOJİLE

Türkiye Gezginler Kulübü Derneği; gezi edebiyatının gelişmesine ve gezi kültürünün yaygınlaşmasına katkıda bulunmak yanında gezginlerin ve gezi yazarlarını piri Evliya Çelebi’nin adını yaşatmak amacıyla başlattığı ‘Evliya Çelebi Gezi Yazısı Yarışması’nın üçüncüsünü düzenliyor.

Doğumunun 400. yılı nedeniyle UNESCO’nun 2011’i “Evliya Çelebi’yi Hatırlama Yılı” ilan etmesi ve Evliya Çelebi’nin hazırladığı “Seyahatname”nin bütün dünyada tanıtılmasına destek verme kararıyla daha bir anlamlı hale gelen yazı yarışmasına geniş bir katılım bekleniyor.

Yarışma gezmeye ve yazmaya ilgi duyan herkese açık. Yarışma sonucunda dereceye giren yazılarla birlikte seçici kurulun yayımlanmaya değer bulduğu yazılar, Türkiye Gezginler Kulübü Derneği tarafından yayınına devam edilen Seferî isimli gezi yazıları kitabında yer alacak.

01 Eylül 2010 tarihinde başlayan yarışmada son katılım ise 31 Ocak 2011.

Yarışmanın ayrıntıları ve şartnameye www.gezginler.org.tr adresinden ulaşılabilir

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme