Gerçek Hayat’ta Yeni Dönem!

Etkinlikler
500. sayısıyla arşivlerdeki yerini almaya hazırlanan Gerçek Hayat dergisinde yeni bir dönem başlıyor. Gerçek Hayat Genel Yayın Yönetmeni Ali Adakoğlu, bu haftaki yazısında yeni dönemde neler olacağını...
EMOJİLE

500. sayısıyla arşivlerdeki yerini almaya hazırlanan Gerçek Hayat dergisinde yeni bir dönem başlıyor. Gerçek Hayat Genel Yayın Yönetmeni Ali Adakoğlu, bu haftaki yazısında yeni dönemde neler olacağını okurlarla paylaştı. İşte Adakoğlu’nun o yazısı…

"Bayrak yarışında yeni dönem!

Türkiye’de dergicilik tarihi hep yorucu ve bir o kadar da yıpratıcı olmuştur maalesef. Bu yüzden de bu alandaki çalışmalar bir nevi bayrak yarışı tadında ilerler. Gerçek Hayat Dergisi’nde de benzer zorluklar olduğu için bayrak yarışında yeni bir dönem başladı.

Yeni dönemden kastımız ne mi?

Hepimizin bildiği gibi Türker Ağabey (Saltabaş) 2004 yılında Gerçek Hayat’ı Levent Gültekin’den satın almıştı. 2006 yılında da tabir caizse takviye kuvvet olarak Türker Ağabey’in yanında yer almış ve yükü beraber omuzlama kararı almıştık. Bu birlikteliğin üzerinden yaklaşık 4 yıl geçti. Bugün ise yeni bir dönem başlıyor. Yeni dönemde Gerçek Hayat’ın içerisinde hayatın gerçekleriyle uğraşma sorumluluğu bu kardeşinize düştü. Kısacası bu sayımızdan itibaren Türker Ağabey aramızdan ayrılıyor. Biz Türker Ağabey’den helallik istedik ve hamd olsun aldık. Tabi ki hakkımız varsa helal ettik. Siz saygı değer okurlarımızın da ağabeyimize haklarını helal etmelerini istirham ediyorum.

Yeni dönemin yenilikleri…

Hepimizin bildiği gibi Gerçek Hayat Dergimiz Allah ömür verirse iki hafta sonra 500. sayısına ulaşacak. Başta da ifade etmeye çalıştım, Türkiye’de dergicilik zor bir alan olduğu için dergilerimizin ömrü maalesef sınırlı oluyor. Gerçek Hayat gibi (ki bunda siz değerli okurlarımızın gösterdiği teveccüh her zaman başımızın tacıdır) 500 sayı çıkabilme devamlılığını gösterebilen dergi sayısı son derece sınırlı. Sadece bizim camianın değil, Türk basının tamamında, 500 sayı aralıksız çıkan dergilerin sayısı bir elin parmaklarını geçmez. Bu yüzden okurlarımız ve Anadolu’nun dört bir tarafında dergimizin temsilciliğini yapan saygı değer dostlarımızın, yıllardır bizleri yalnız bırakmamasına minnettar olduğumuzu ifade etmeyi bir borç biliyorum.

Yeni dönemde Gerçek Hayat’ı ilk çıkaran ekiple yeni ekip arasında bir ortak payda oluşturmak istiyoruz. Bu doğrultuda Gerçek Hayat denildiğinde isimleri ilk akla gelen iki yazarımız tekrar sayfalarımızda sizlerle beraber olacak. Bu yazarlarımız (değişmez ağabeylerimiz) Hakan Albayrak ve Gökhan Özcan. Hakan Albayrak en az ayda bir defa okurlarıyla tekrar dergimizde buluşacak. Gökhan Ağabey ise yine ayda bir defa Gerçek Hayat okurları için birbirinden güzel yazılar kaleme alacak. Ayrıca, bir dönem dergimizin yazı işleri müdürlüğü ve genel yayın danışmanlığı görevlerinde bulunan Suavi Kemal Yazgıç ve uzun süre editör kadromuzda cefakarca çalışan Ümmühan Atak da yazar kadromuza dahil oldu. 501. Sayıdan itibaren tekrar (daha doğrusu hiç kopmadıkları) Gerçek Hayat ailesi içerisinde yer alacak dört dostumuza, sizlerin adına da hoş geldiniz diyorum.

Saygılarımla…"

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme