Gençlik Tiyatroları Mardin’de

Etkinlikler
Mardin Valiliği, Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü‘nün desteklediği, 2. Ulusal Mardin Çocuk ve Gençlik Tiyatroları festivali başladı. Türkiye’den ve Avrupa&#...
EMOJİLE

Mardin Valiliği, Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü‘nün desteklediği, 2. Ulusal Mardin Çocuk ve Gençlik Tiyatroları festivali başladı.

Türkiye’den ve Avrupa’dan çok sayıda tiyatro gruplarının ve sanatçıların katıldığı festivalinin açılışını yapan Vali Hasan Duruer, festivale birçok Avrupa ülkesinden ve Türkiye’den çok sayıda tiyatro gösterimi ve sanatçının katıldığını, bir hafta boyunca sergilenecek oyunlar ve atölye çalışmaları ile çocuk ve gençlerin önemli kazanımları olacağını, tiyatroya doyulacağını söyledi. Bir hafta boyunca devam edecek festivalde 37 gösterinin yanı sıra 14 atölye çalışması, söyleşiler ve panellerle birlikte toplam 53 etkinlik düzenlenecek. Etkinlikler, çoğunlukla Mardin Merkez’de gerçekleşecek. Bazı oyunlar Kızıltepe, Nusaybin ve Midyat ilçelerinde gösterime sunulacak. Mardin Valiliği tarafından düzenlenen festivale Türkiye’den ve yurtdışından tiyatro grupları katılıyor.

 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme